“Uz-Koram Kompani” MChJ ustav kapitalidagi davlat ulushini sotib olish uchun arizalarni qabul qilish muddati uzaytirildi
Davaktiv agentligining joriy yil 17-iyuldagi “Uz-Koram Kompani” MChJ ustav kapitalidagi 100% davlat ulushini sotish jarayoni boshlanganligi toʻgʻrisidagi eʼloniga muvofiq, quyidagilar maʼlum qilinadi.
Davaktiv agentligi koʻplab salohiyatli investorlarni murojaatlarini inobatga olgan holda, xususiylashtirish boʻyicha konsultant “Portfolio Investments” kompaniyasining taklifiga asosan, salohiyatli investorlar uchun aktivni yaxshiroq oʻrganish va mazkur savdo bosqichida talab etiladigan tegishli hujjatlarni tayyorlanishiga koʻproq imkoniyat yaratish, shuningdek sotish jarayonlarini yanada shaffof va raqobat muhitida oʻtkazish maqsadida, barcha manfaatdor tomonlar va salohiyatli investorlarga Uz-Koram Kompani” MChJdagi davlat ulushini xususiylashtirish yuzasidan qiziqish bildirish (Express of Interest) boʻyicha arizalarni qabul qilish muddatini 2024-yil 4-sentabr kuni soat 18:00ga (Toshkent vaqti bilan) qadar uzaytirilganligini maʼlum qiladi.
Avvalgi chop etilgan Aktivni sotib olish boʻyicha qiziqish bildirish bosqichi boshlanganligi toʻgʻrisidagi eʼlonning qolgan barcha bandlari oʻzgarishsiz qolmoqda.

The deadline for accepting applications for the purchase of state share in the authorized capital of LLC “Uz-Koram Company” was extended
According to the announcement of the State Assets Agency dated July 17 of this year, on the beginning of the sales process of 100% state share in the authorized capital of LLC “Uz-Koram Company”, the following is reported.
The State Assets Management Agency, taking into account the requests of numerous potential investors, based on the suggestion of the privatization consultant Portfolio Investments, in order to provide potential investors with an additional opportunity to thoroughly study the asset and prepare the necessary documents in accordance with the requirements of this stage of the sale, as well as to conduct the sale process in a more transparent and competitive environment, announces the extension of the deadline for receipt of Expression of Interest applications for the purchase of the state share in the LLC “Uz-Koram Company” until 18:00 (Tashkent time) on September 4, 2024.
In case of interest, please send your application to the following e-mail address: munir.yakubov@piamg.uz.