“Uz-Koram Kompani” MChJ - 1998-yilda tashkil etilgan boʻlib, asosiy faoliyati avtomobillar uchun old va orqa bamper ishlab chiqarishdan iborat. Korxonaning ishlab chiqarish hajmi yiliga 230 mingdan ortiq mahsulotlarni tashkil etadi.
1. Korxonaning asosiy faoliyat turini 10 yildan kam boʻlmagan muddat davomida saqlab qolish, Mahsulotlarning litsenziati boʻlgan “General Motors” kompaniyasi (AQSh) tomonidan tasdiqlangan yetkazib beruvchi bilan texnik qoʻllab-quvvatlash boʻyicha litsenziya kelishuvlariga va “General Motors” texnologiyalari bilan bogʻliq texnologik jihozlardan foydalanish yuzasidagi Bosh Alyans kelishuvida oʻrnatilgan talablar va tegishli cheklovlarga qatʼiy rioya qilish.
Oʻz navbatida, Majburiyatga ega boʻlgan taklif (BO) bosqichiga oʻtgan talabgorlar bilan, majburiyatga ega boʻlgan takliflarni taqdim etishlaridan avval, Aktivni sotib olish boʻyicha asosiy shartlar aks ettirilgan kelishuv imzolanadi.
Talabgorlar qiziqish bildirishi toʻgʻrisidagi arizalarini xohishlariga koʻra oʻzbek, rus yoki ingliz tillarida tayyorlab 2024-yil 20-avgust soat 18:00ga (Toshkent vaqti bilan) qadar munir.yakubov@piamg.uz elektron pochta manziliga yuborishlari lozim.

Объявление о начале процесса продажи государственной доли в уставном капитале ООО «Уз-Корам Компани»
Согласно соответствующим программам приватизации, Агентство по управлению государственными активами (далее – Агентство госактивов) объявляет о начале процесса продаж 100% государственной доли в уставном капитале ООО «Uz-Koram Kompani» (далее – Актив/Предприятие) посредством способа приватизации публичного приглашения к переговорам.
ООО «Uz-Koram Kompani» создано в 1998 году, основным видом деятельности является производство передних и задних бамперов для автомобилей. Объем производства Предприятия составляет более 230 тыс. штук в год.
• Уставный капитал: 10,3 млрд сумов;
• Официальный сайт Предприятия: https://uzkoram.uz
Заявка о выражении заинтересованности может быть подготовлена на узбекском, русском или английском языках до 18:00 (по ташкентскому времени) 20 августа 2024 года и отправлена на адрес электронной почты munir.yakubov@piamg.uz.