Дон корхоналаридаги давлат улуши ва дон корхоналари филиаллари мулкий мажмуаларини оммавий савдоларга чиқариш тўғрисида эълон
Давлат тендер комиссиясининг тегишли баёни қарорларига мувофиқ айрим дон корхоналаридаги давлат улуши ва дон корхоналари филиаллари мулкий мажмуаларини қайта оммавий савдоларга чиқариш белгиланган.
Шунга кўра, қуйидаги дон корхоналаридаги давлат улуши ва дон корхоналари филиаллари мулкий мажмуалари бўйича ташкил этилаётган савдоларнинг биринчи босқичида иштирок этиш учун талабгорлардан 2023 йилнинг 24 апрель куни соат 18:00га қадар (Тошкент вақти билан) электрон шаклдаги аризаларни “E-auksion” электрон савдо платформаси орқали Давактив агентлигига тақдим этишлари мумкин.
Мазкур савдо жараёнларида иштирок этиш тартиби дон корхоналаридаги давлат улуши ва дон корхоналари филиаллари мулкий мажмуалари бўйича “E-auksion” электрон савдо платформасига жойлаштирилган ҳар бир лотнинг “мулк маълумотлари” бўлимида батафсил ёритилан.
Оммавий савдоларга чиқарилган дон корхоналаридаги давлат улуши ва дон корхоналари филиаллари мулкий мажмуалари

Объявления о выставлении на публичные торги государственной доли в зерновых предприятиях и имущественных комплексах филиалов зерновых предприятий
Согласно соответствующим решениям Государственной тендерной комиссии, некоторые государственные доли в зерновых предприятиях и имущественных комплексах филиалов зерновых предприятий выставляются на публичную торги.
В связи с этим, для участия в первом этапе организуемых торгов по государственным долям в зерновых предприятиях и имущественных комплексах филиалов зерновых предприятий, претендентам необходимо предоставить электронную заявку в Агентство госактивов через электронную торговую платформу «E-auksion» до 18:00 (по Ташкентскому времени) 24 апреля 2023 года.
Порядок участия в данных процессах продажи подробно разъясняется в разделе «Сведения об имуществе» каждого лота, размещенного на электронной торговой платформе «Е-аукцион» государственной доли в зерновых предприятиях и имущественных комплексах филиалов зерновых предприятий.
государственных долей в публичных зерновых предприятиях и имущественных комплексах филиалов зерновых предприятий