Давлат активларини бошқариш агентлиги томонидан баҳолаш компаниялари ўртасида ўтказилган танлов натижалари тўғрисида эълон
Бугунги кунда хусусийлаштириш (сотиш)га тайёрланаётган “Чорвоқ оромгоҳи”, “Белдирсой оромгоҳи” ва “Сижжак” дам олиш масканларини, “Ичан қалъа” меҳмонхона мажмуаси, собиқ “Республика биржа маркази” маъмурий биноси, “Газеталар ишлаб чиқариш мажмуаси” биноси, “Малика” савдо ва маиший хизмат кўрсатиш мажмуасини, “Қизил сув спорт соғломлаштириш” МЧЖ, “Пойтахт бизнес мажмуаси” МЧЖ ва “Шаҳар меҳмонхонаси” МЧЖларнинг давлат улушларини баҳолаш учун мустақил баҳоловчиларни жалб этиш бўйича танлов савдолари ўтказилди.
Унда Ўзбекистонда фаолият юритаётган халқаро нуфузга эга бўлган бешта баҳолаш компаниялари иштирок этди (KPMG, Deloitte, PricewaterhouseCoopers, Ernst&Young, Grant Thornton).
Танлов натижаларига кўра, «KPMG Valuation and Consulting» МЧЖ (5 та объект бўйича), «Deloitte» МЧЖ (3 та объект бўйича) ва «Grant Thornton Valuation» МЧЖ (2 та объект бўйича) таклифлари энг яхши деб топилди ва танлов ғолиби деб эълон қилинди.

Объявление об итогах конкурса, проведённого Агентством по управлению государственными активами среди оценочных компаний
Проведен конкурс по привлечению независимых оценочных компаний для оценки государственных активов, готовящихся к приватизации (продаже), в том числе зоны отдыха «Чорвок оромгохи», «Белдирсой оромгохи» и «Сиджак», гостиничного комплекса «Ичан калъа», здания бывшего Республиканской биржего центра, здания комплекса по производству газет, торгового комплекса «Малика», а также государственных долей в уставном капитале ООО «Кизил сув спорт согломлаштириш», ООО «Пойтахт бизнес мажмуаси» и ООО «Шахар мехмонхонаси».
В конкурсе участвовали пять международно признанных оценочных компаний, осуществляющих деятельность в Узбекистане (KPMG, Deloitte, PricewaterhouseCoopers, Ernst&Young, Grant Thornton).
По результатам конкурса, предложения компаний OOO «KPMG Valuation and Consulting» (по пяти объектам), ООО «Deloitte»  (по трем объектам) и ООО «Grant Thornton Valuation» (по двум объектам) признаны как наилучшие и они объявлены победителями.