Баҳоловчи ва риэлтор малака сертификатларини олиш учун 2025 йил даврида ўтказиладиган малака имтиҳонлари режа жадвали
Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг 2023 йил 30 ноябрдаги 635-сон қарорига мувофиқ, Давактив агентлиги томонидан Баҳоловчининг ва риэлторнинг малака сертификатларини олиш учун 2025 йил давомида ўтказиладиган малака имтиҳонлари режа жадвали тасдиқланди.
Баҳоловчиларга
ўтказиладиган малака
имтиҳонлари кунлари
21-22 январь
4-5 март
15-16 апрель
17-18 июнь
22-23 июль
9-10 сентябрь
21-22 октябрь
2-3 декабрь
Риэлторларга
11-12 февраль
2-3 апрель
20-21 май
8-9 июль
12-13 август
7-8 октябрь
11-12 ноябрь
16-17 декабрь
Малака имтиҳонлари талабгорлардан келиб тушган сўровномаларига қараб бошқа кунларга ўтказилиши мумкин.
Малака имтиҳони бошқа кунларга ўтказилганлиги тўғрисида маълумот Давактив агентлигининг расмий веб-сайтида камида 15 кун олдин эълон берилади.
Мазкур малака имтиҳонлари электрон шаклда махсус дастур асосида ўтказилиб, ушбу жараён видеотасвир орқали тўғридан-тўғри олиб кўрсатилади.
Малака имтиҳонида иштирок этувчилар рўйхати ва видеотасвир ҳаволаси қўшимча равишда Агентликнинг (www.davbaho.uz) веб-сайтида имтиҳон ўтказилишидан беш кун аввал эълон қилинади.
Тест имтиҳонига қўйилган талабгорлар режа-жадвал асосида белгиланган кунда тест имтиҳонини топшириш учун кечикмасдан, шахсни тасдиқловчи ҳужжат билан келишлари зарур.
Қўшимча маълумот учун Давактив агентлигининг махсус телефон рақамлари: (71) 259-20-19, (71) 259-22-87.
Малака имтиҳонлари Давлат активларини бошқариш агентлигининг ҳудудий бошқармалари биноларида қуйидаги манзилларда ўтказилади.
П.Жумабаев
(97) 506-69-99
Б.Юлдашев
(91) 490-70-05
Ж.Турсунов
(91) 444-91-00
Ш.Ураков
(91) 456-80-01
Х.Турсунов
(93) 462-22-11
Л.Отахонов
(93) 403-44-55
С.Султонов
(93) 339-37-30
А.Хамдамов
(91) 577-08-57
Р.Нормурзаев
(97) 278-22-12
С.Жабборов
(97) 700-29-27
Э.Исаков
(93) 484-25-25
Р.Машарипов
(91) 422-06-66
Чилонзор тумани, Ислом Каримов кўчаси, 55-уй
З.Қаҳҳоров
(71) 207-02-40
Изоҳ: Талабгорлар яшаш жойларидан қатъий назар тест имтиҳонини Давактив агентлигининг исталган ҳудудий бошқармаси биносида топширишлари мумкин.

План-график проведения в 2025 году квалификационных экзаменов для получения квалификационных сертификатов оценщиков и риэлторов
В соответствии с постановлением Кабинета Министров Республики Узбекистан от 30 ноября 2023 года №635, Агентством по управлению государственными активами утвержден план-график проведения квалификационных экзаменов в 2025 году для получения квалификационных сертификатов оценщика и риэлтора.
Дни проведения квалификационных экзаменов для оценщиков 21-22 января
4-5 марта
15-16 апреля
17-18 июня
22-23 июля
9-10 сентября
21-22 октября
2-3 декабря
Дни проведения квалификационных экзаменов для риэлторов 11-12 февраля
2-3 апреля
20-21 мая
8-9 июля
12-13 августа
7-8 октября
11-12 ноября
16-17 декабря
Квалификационные экзамены могут проводиться и в другие дни в зависимости от поступивших от заявителей анкет.
Информация о переносе квалификационного экзамена на другие дни будет объявлена на официальном сайте Агентства госактивов не позднее, чем за 15 дней.
Данные квалификационные экзамены проводятся в электронной форме с помощью специальной программы, включающей прямую видео демонстрацию.
Список участников квалификационного экзамена и ссылка на видеотрансляцию будут опубликованы на сайте Агентства по управлению государственными активами (www.davbaho.uz) за пять дней до проведения экзамена.
Соискатели, допущенные к тестированию, должны явиться без опоздания с документом, удостоверяющим личность, для прохождения теста в день, определённый согласно план-графика.
Для получения дополнительной информации можно обратиться по специальным телефонам Агентства госактивов: (71) 259-20-19, (71) 259-22-87.
Квалификационные экзамены будут проводиться в зданиях территориальных управлений Агентства по управлению государственными активами по следующим адресам.
Адреса, где будет проводиться тестирование
Телефон для контакта
г. Нукус, ул. А.Тимура, дом112а
П.Жумабаев
(97) 506-69-99
г. Андижан, ул. А.Навоий, дом 126
Б.Юлдашев
(91) 490-70-05
г. Бухара, ул. И.Каримова, дом10
Ж.Турсунов
(91) 444-91-00
г. Джиззак, проспект Ш.Рашидова, дом 63
г. Карши, ул. А.Темура, дом 43
Ш.Ураков
(91) 456-80-01
г. Навоий, ул. С.Айний, дом 27
Х.Турсунов
(93) 462-22-11
г. Наманган, ул. Навоий, дом 72
Л.Отахонов
(93) 403-44-55
г. Самарканд, ул. Кук сарой, дом 1А
С.Султонов
(93) 339-37-30
г. Термез, ул. М.Қошгарий, дом 36а
А.Хамдамов
(91) 577-08-57
г. Гулистан, проспект Узбекистан, дом 3
Р.Нормурзаев
(97) 278-22-12
г. Нурафшан ул. Ташкент, дом 45
С.Жабборов
(97) 700-29-27
г. Фергана, ул. А.Навоий, дом 17
Э.Исаков
(93) 484-25-25
Г. Ургенч, ул. Ал-Хоразмий, дом 23-уй
Р.Машарипов
(91) 422-06-66
Чиланзарский район, ул. Ислама Каримова, дом 55
З.Қаҳҳоров
(71) 207-02-40
Примечание: соискатели могут пройти тестирование в любом территориальном управлении Агентства госактивов, независимо от места их проживания.