Баҳоловчи ва риэлтор малака сертификатларини олиш учун 2025 йил даврида ўтказиладиган малака имтиҳонлари режа жадвали
Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг 2023 йил 30 ноябрдаги 635-сон қарорига мувофиқ, Давактив агентлиги томонидан Баҳоловчининг ва риэлторнинг малака сертификатларини олиш учун 2025 йил давомида ўтказиладиган малака имтиҳонлари режа жадвали тасдиқланди.
Баҳоловчиларга
ўтказиладиган малака
имтиҳонлари кунлари
21-22 январь
4-5 март
15-16 апрель
17-18 июнь
22-23 июль
9-10 сентябрь
21-22 октябрь
2-3 декабрь
Риэлторларга
11-12 февраль
2-3 апрель
20-21 май
8-9 июль
12-13 август
7-8 октябрь
11-12 ноябрь
16-17 декабрь
Малака имтиҳонлари талабгорлардан келиб тушган сўровномаларига қараб бошқа кунларга ўтказилиши мумкин.
Малака имтиҳони бошқа кунларга ўтказилганлиги тўғрисида маълумот Давактив агентлигининг расмий веб-сайтида камида 15 кун олдин эълон берилади.
Мазкур малака имтиҳонлари электрон шаклда махсус дастур асосида ўтказилиб, ушбу жараён видеотасвир орқали тўғридан-тўғри олиб кўрсатилади.
Малака имтиҳонида иштирок этувчилар рўйхати ва видеотасвир ҳаволаси қўшимча равишда Агентликнинг (www.davbaho.uz) веб-сайтида имтиҳон ўтказилишидан беш кун аввал эълон қилинади.
Тест имтиҳонига қўйилган талабгорлар режа-жадвал асосида белгиланган кунда тест имтиҳонини топшириш учун кечикмасдан, шахсни тасдиқловчи ҳужжат билан келишлари зарур.
Қўшимча маълумот учун Давактив агентлигининг махсус телефон рақамлари: (71) 259-20-19, (71) 259-22-87.
Малака имтиҳонлари Давлат активларини бошқариш агентлигининг ҳудудий бошқармалари биноларида қуйидаги манзилларда ўтказилади.
П.Жумабаев
(97) 506-69-99
Б.Юлдашев
(91) 490-70-05
Ж.Турсунов
(91) 444-91-00
Ш.Ураков
(91) 456-80-01
Х.Турсунов
(93) 462-22-11
Л.Отахонов
(93) 403-44-55
С.Султонов
(93) 339-37-30
А.Хамдамов
(91) 577-08-57
Р.Нормурзаев
(97) 278-22-12
С.Жабборов
(97) 700-29-27
Э.Исаков
(93) 484-25-25
Р.Машарипов
(91) 422-06-66
Чилонзор тумани, Ислом Каримов кўчаси, 55-уй
З.Қаҳҳоров
(71) 207-02-40
Изоҳ: Талабгорлар яшаш жойларидан қатъий назар тест имтиҳонини Давактив агентлигининг исталган ҳудудий бошқармаси биносида топширишлари мумкин.

Plan-schedule of qualification examinations for obtaining qualification certificates of appraisers and realtors in 2025
In accordance with the Decree of the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan from November 30, 2023 № 635, the State Assets Management Agency approved the plan-schedule of qualification examinations in 2025 to obtain qualification certificates of appraiser and realtor.
Days of qualification examinations for appraisers 21-22 January
4-5 March
15-16 April
17-18 June
22-23 July
9-10 September
21-22 October
2-3 December
Days of qualification examinations for realtors 11-12 February
2-3 April
20-21 May
8-9 July
12-13 August
7-8 October
11-12 November
16-17 December
Qualification examinations may be held on other days depending on the questionnaires received from applicants.
Information about the postponement of the qualification examination to other days will be announced on the official website of UzSAMA at least 15 days in advance.
These qualification examinations are conducted electronically with the help of a special program including live video demonstration.
The list of qualification exam participants and the link to the video broadcast will be published on the website of the State Assets Management Agency (www.davbaho.uz) five days before the exam.
The applicants admitted to the test must appear without delay with an identity document to take the test on the day determined according to the schedule.
For more information, you can contact the special phone numbers of UzSAMA: (71) 259-20-19, (71) 259-22-87.
Qualification examinations will be held in the buildings of territorial offices of the State Assets Management Agency at the following addresses.
Addresses where testing will take place
P.Jumabayev
(97) 506-69-99
B.Yuldashev
(91) 490-70-05
J.Tursunov
(91) 444-91-00
Sh.Urakov
(91) 456-80-01
X.Tursunov
(93) 462-22-11
L.Otaxonov
(93) 403-44-55
S.Sultonov
(93) 339-37-30
A.Xamdamov
(91) 577-08-57
R.Normurzayev
(97) 278-22-12
S.Jabborov
(97) 700-29-27
E.Isakov
(93) 484-25-25
R.Masharipov
(91) 422-06-66
Chilanzar district, Islam Karimov street, 55
Z.Qahhorov
(71) 207-02-40
Note: applicants may take the test at any territorial office of UzSAMA, regardless of where they live.