Онкология маркази ҳамда унинг пойтахт ва Тошкент вилояти филиалларини сотиш бўйича аукцион савдолари бекор қилинди
Аввал хабар берилганидек, Республика ихтисослашган онкология ва радиология илмий-амалий тиббиёт маркази (Лот 3707620, бошланғич баҳоси 281,7 млрд.сўм), унинг Тошкент вилоят (Лот 3707622, бошланғич баҳоси 92,1 млрд.сўм) ва Тошкент шаҳар филиаллари (Лот 3707621, бошланғич баҳоси 160,5 млрд.сўм) бино-иншоотлари янги Онкология марказининг бирлашган комплексини қуриш харажатларини қоплаш учун “E-auksion” электрон савдо платформаси орқали электрон-онлайн аукционга қўйилган эди.
Бугунги кунда, мазкур объектларнинг сотилиши ҳисобига янги замонавий Онкология маркази қурилишини амалга ошириш бўйича жамоатчилик фикридан келиб чиққан ҳолда, тегишли топшириққа асосан, Онкология маркази ҳамда унинг пойтахт ва Тошкент вилояти филиалларини аукцион орқали сотиш жараёни тўхтатилди ва савдодан олиб ташланди.

Аукционные торги по продаже Онкологического центра и его филиалов в столице и Ташкентской области отменены
Как сообщалось ранее, Республиканский специализированный научно-практический медицинский центр онкологии и радиологии (Лот 3707620, стартовая стоимость 281,7 млрд.сум), его Ташкентский областной (Лот 3707622, стартовая стоимость 92,1 млрд.сум) и Ташкентский городской филиалы (Лот 3707621, стартовая стоимость 160,5 млрд.сум) были выставлены на онлайн-аукцион через электронную торговую площадку «E-auksion» для покрытия затрат на строительство нового единого комплекса Онкологического центра.
На сегодняшний день, исходя из общественного мнения о реализации строительства нового современного Онкологического центра за счет продажи данных объектов, процесс продажи Онкологического центра и его филиалов в столице и Ташкентской области через аукционные торги остановлен и данные объекты сняты с продажи.