“БEКОБОДЙЎЛИНДУСТРИЯ” МЧЖ директори лавозимига номзод танлаш бўйича эълон
Давлат активларини бошқариш агентлиги Тошкент вилояти ҳудудий бошқармаси Ўзбекистон Республикасининг “Давлат мулкини бошқариш тўғрисида”ги Қонуни ва Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2023 йил 24 мартдаги ПҚ-101-сон қарори талабларига асосан Тошкент вилояти, Бекобод шаҳридаги “БEКОБОДЙЎЛИНДУСТРИЯ” МЧЖ директори лавозимига номзод тавсия этиш учун танлов эълон қилади. Танловда Ўзбекистон Республикаси фуқаролари ҳамда чет эл давлатлари фуқаролари иштирок этиши мумкин.
• иқтисодиёт, техник, муҳандис-иқтисодчи, йўл қурилиши ёхуд юридик мутахассислиги бўйича олий маълумотга эга бўлиш;
• раҳбарлик лавозимларида, шу жумладан, қурилиш маҳсулотлари ишлаб чиқариш, йўл қурилиши соҳасидаги раҳбарлик (директор, директор ўринбосари, бош муҳандис, бош механик, бўлим/цех бошлиғи) лавозимларида камида 1 (бир) йиллик иш стажига эга бўлиш;
• технологик ва автоматлаштирилган, шу жумладан, қурилиш маҳсулотлари ишлаб чиқариш асбоб-ускуналарини, йўл қурилиши техникаларини ишлатиш тажрибасига эга бўлган шахслар;
• иқтисодиёт соҳасидаги жиноят учун ёки бошқарув тартибига қарши жиноят учун олиб ташланган судланганликка эга бўлмаган шахслар;
• иқтисодиёт ва/ёки бошқарув соҳасидаги жиноятлари учун судланганлиги тугалланмаганлиги мавжуд бўлмаслик;
• Автобиография (батафсил кўрсатилсин)
• Тавсифнома (вилоят ёки туман (шаҳар) ҳокимлиги)
• Касбий маълумотни, иш стажи ва малакасини тасдиқловчи ҳужжатлар, сертификатлар;
Танлов ўтказиш муддати — танловга ҳужжатларини қабул қилиш муддати тугагандан сўнг 5 иш куни давомида ўтказилади.
Танлов таклифлари ва ҳужжатлар ёпиқ конвертларда ва конвертнинг устки қисмида танловда иштирок этувчи номзоднинг танловда иштирок этиш учун аризаси илова қилинган холда тақдим қилинади.

Announcement on the selection of a candidate for the position of Director of BEKOBODYOLINDUSTRIYA LLC
In accordance with the requirements of the Law of the Republic of Uzbekistan "On State Assets Management" and the Decree of the President of the Republic of Uzbekistan № DP-101 dated 24 March 2023, the territorial department of Tashkent region of the State Assets Management Agency announces a competition to recommend a candidate for the position of Director of "BEKOBODYOLINDUSTRIYA" LLC in the city of Bekabad, Tashkent region. Citizens of the Republic of Uzbekistan and citizens of foreign countries may participate in the competition.
• To have higher education in economic, technical, engineering-economic, road construction or legal speciality;
• have at least 1 (one) year of experience in managerial positions, including in the field of production of construction products, road construction (director, deputy director, chief engineer, chief mechanic, head of department/shop);
• persons with experience in using technological and automated, including equipment for the production of construction products, road construction equipment;