9 сентябрь санасида ўтказилган онлайн савдолар натижаси
621 та лот онлайн аукцион савдоларига чиқарилди. Шунингдек, бошланғич нархи 71,8 млрд сўм бўлган 461 та лот 89,7 млрд сўмга реализация қилинди.
• сони 8 та
• бошланғич нархи 3,2 млрд сўм
• сотилган нархи 4,8 млрд сўм
Андижон вилояти Избоскан туманида жойлашган бошланғич нархи 548,3 млн сўм бўлган Давлат активларини бошқариш агентлиги Андижон вилояти ҳудудий бошқармаси балансидаги меҳмонхона бино-иншоотлари 1,6 млрд сўмга сотилди.
• бошланғич нархи 3,8 млрд сўм
• сотилган нархи 5,8 млрд сўм
Жиззах вилояти Пахтакор туманида жойлашган бошланғич нархи 858,7 млн сўм бўлган “Бизнесни ривожлантириш банки” АТБ балансидаги нотурар жой 2,5 млрд сўмга сотилди.
• сони 251 та
• бошланғич нархи 37,9 млрд сўм
• сотилган нархи 44,2 млрд сўм
• ер майдони 17,5 га
Тошкент шаҳри Шайхонтоҳур туманидан бошланғич нархи 23,9 млрд сўм бўлган кўп қаватли турар-жой бинолари қуриш учун 45 сотих ер участкаси 26,3 млрд сўмга сотилди.
Сурхондарё вилояти Денов туманидан бошланғич нархи 11,5 млрд сўм бўлган йирик универсал ва ихтисослаштирилган дўконлар, супермаркетлар, ресторанлар, меҳмонхона, офис ва кўп қаватли турар жой бинолари қуриш учун 1,73 гектар ер участкаси 12 млрд сўмга сотилди.
Тошкент шаҳри Чилонзор туманидан бошланғич нархи 338,9 млн сўм бўлган ошхона, кафелар ва савдо уйлари қуриш учун 1 сотих ер участкаси 915,2 млн сўмга сотилди.

Итоги онлайн торгов, состоявшихся 9 сентября
На аукционы и открытые торги было выставлено 621 лота. Также было реализовано 461 объекта со стартовой ценой 71,8 млрд сумов за 89,7 млрд сумов.
• цена продажи 4,8 млрд сум
• Здание гостиницы, принадлежащее территориальному управлению Андижанской области Агентства по управлению государственными активами, расположенное в Избосканском районе Андижанской области, со стартовой ценой 548,3 млн ​​сумов продан за 1,6 млрд сумов.
• цена продажи 5,8 млрд сум
• Нежилое здание, принадлежащее АКБ "Бизнесни ривожлантириш банки", расположенное в Пахтакорском районе Джизакской области, со стартовой ценой 858,7 млн сумов, продано за 2,5 млрд сумов.
• количество 251
• стартовая цена 37,9 млрд сум
• цена продажи 44,2 млрд сум
• площадь земельного участка 17,5 га
• Земельный участок, расположенный в Шайхантухурском районе города Ташкента, площадью 45 соток, со стартовой ценой 23,9 млрд ​​сумов продан за 26,3 млрд сумов для строительства многоэтажных жилых домов.
• Земельный участок, расположенный в Деновском районе Сурхандарьинской области, площадью 1,73 га, со стартовой ценой 11,5 млрд ​​сумов продан за 12 млрд сумов для строительства универсальных и специализированных магазинов, супермаркетов, ресторанов, гостиниц, офисов и высотных жилых домов.
• Земельный участок, расположенный в Чиланзарском районе города Ташкента, площадью 1 сотки, со стартовой ценой 338,9 млн ​​сумов продан за 915,2 млн сумов для строительства столовой, кафе и торговых домов.