Davaktiv agentligi ishtirokidagi korxonalarning kuzatuv kengashiga davlat ulushi boʻyicha aʼzolik uchun nomzodlarni jalb etish yuzasidan tanlov eʼlon qilinadi
Avval maʼlum qilinganidek, Oʻzbekiston Respublikasining "Davlat mulkini boshqarish toʻgʻrisida"gi Qonuniga hamda Vazirlar Mahkamasining 2022-yil 4-noyabrdagi 647-son qaroriga muvofiq Davaktiv agentligi ishtirokidagi korxonalarning kuzatuv kengashlari tarkibiga davlat ulushi boʻyicha aʼzolikka nomzodlarni tanlov asosida saralab olish va keyinchalik korxonalarning kuzatuv kengashi tarkibiga saylash boʻyicha tanlov eʼlon qilingan.
Davaktiv agentligi ishtirokidagi quyidagi jadvalda koʻrsatilgan 21 ta korxonalarning kuzatuv kengashlari tarkibiga davlat ulushi boʻyicha 45 nafar nomzodlarni tanlov asosida saralab olish boʻyicha ochiq tanlov eʼlon qilinadi.
Tanlovda ishtirok etish uchun arizalarni qabul qilish Davaktiv agentligining maxsus veb-portali (cns.davaktiv.uz) orqali elektron shaklda qabul qilinadi (foydalanish boʻyicha yoʻriqnoma bilan tanishish).
• amaldagi korporativ boshqaruvchi malaka attestatiga ega boʻlishi, bundan qonunchilik hujjatlariga binoan korporativ boshqaruvchi malaka attestatini olish talab etilmaydigan shaxslar mustasno;
Qoʻshimcha maʼlumot uchun Davaktiv agentligining maxsus aloqa raqamlari: F.Abduvaliyeva, (71) 259-22-04
Tanlov talablariga mos keluvchi talabgorlarni ushbu tanlovlarga ishtirok etishga chorlaymiz.
Har bir korxonaning sohaviy yoʻnalishini inobatga olgan holda, qoʻshimcha talablar va ariza topshirish uchun muddatlar toʻgʻrisidagi maʼlumotlar bilan quyidagi jadvaldagi havolalar orqali tanishishingiz mumkin

Как сообщалось ранее, в соответствии с Законом Республики Узбекистан «Об управлении государственным имуществом», а также постановлением Кабинета Министров от 4 ноября 2022 года №647, Агентство по госактивам объявляло конкурс по отбору и последующему избранию кандидатов в члены по государственной доле наблюдательного совета предприятий с государственным участием.
По отбору на основе конкурса 45 кандидатов в наблюдательные советы 21 предприятий с участием Агентства госактивов, перечисленных в таблице ниже объявляется открытый конкурс.
Размер вознаграждения, выплачиваемого членам наблюдательного совета, будет определяться по уровню эффективности внедрения принципов корпоративного управления и в порядке, установленном внутренними нормативными документами каждого предприятия.
Для дополнительной информации специальные контактные телефоны Агентства госактивов: Абдувалиева Ф., (71) 259-22-04.
Приглашаем к участию в отборе всех кандидатов, отвечающих вышеуказанным требованиям.
Информацию о дополнительных требованиях и сроках подачи заявок с учетом отраслевой направленности каждого предприятия можно найти по ссылкам в таблице ниже