I. Nomzodlarga quyiladigan umumiy talablar:
• iqtisodiyot, texnik yoki muhandis-iqtisodchi yoxud yuridik mutaxassisligi boʻyicha oliy maʼlumotga ega boʻlish;
• rahbarlik lavozimlarida, shu jumladan, qurilish mahsulotlari ishlab chiqarish sohasidagi rahbarlik (direktor, direktor oʻrinbosari, bosh muhandis, bosh mexanik, boʻlim/sex boshligʻi) lavozimlarida kamida 3 (uch) yillik ish stajiga ega boʻlish;
• texnologik va avtomatlashtirilgan, shu jumladan, shifer ishlab chiqarish asbob-uskunalarini ishlatish tajribasiga ega boʻlgan shaxslar;
• ishni tashkil qilish va ishlab chiqarish quvvatlaridan samarali foydalanish boʻyicha zamonaviy bozor koʻnikmalarini va shakllarini tadbiq etish bilimlariga ega boʻlish;
• iqtisodiyot sohasidagi jinoyat uchun yoki boshqaruv tartibiga qarshi jinoyat uchun olib tashlangan sudlanganlikka ega boʻlmagan shaxslar
• iqtisodiyot va/yoki boshqaruv sohasidagi jinoyatlari uchun sudlanganligi tugallanmaganligi mavjud boʻlmaslik;
• yuridik shaxs bankrot deb eʼtirof etilgan paytda va eʼtirof etilgan paytdan boshlab ikki yil oʻtgan boʻlsa, yakka holda ijro etuvchi organ funksiyalarini bajarmagan yoki kollegial ijro etuvchi organ tarkibiga kirmagan shaxslar;
• yuksak muomila madaniyatiga, intizomlilik, talabchanlik va prinsipiallikka ega boʻlish.
II. Til bilish:
Rezidentlar uchun:
oʻzbek tili – erkin muloqot, rus tili, ingliz va/yoki nemis tillari – olqishlanadi.
Norezidentlar uchun:
rus tili – erkin muloqot, oʻzbek, ingliz va/yoki nemis tili – olqishlanadi.
III. Kompyuter bilimdonligi:
MS Office – ishonchli foydalanish.
Xizmat majburiyatlari:
• Jamiyatning joriy faoliyatiga rahbarlik qilish, uning samarali va barqaror – doimiy va daromadli ishlashini taʼminlash;
• Jamiyat biznes-rejalarining va rivojlanish dasturlarining ishlab chiqilishini tashkil qilish hamda ularning soʻzsiz bajarilishini nazorat qilish ishlariga rahbarlik qilish;
• Jamiyatning moliyaviy-xoʻjalik holatini yaxshilash, shartnomaviy majburiyatlarining bajarilishini taʼminlash choralarini koʻrish;
• Jamiyatda tomonidan ishlab chiqarishni rivojlantirish va modernizatsiya qilish;
• Ishchilarning mehnat sharoitining xavfsizligini va ijtimoiy himoyalanish kafolatlarini taʼminlash;
• Soliqlar va davlat byudjetiga boshqa toʻlovlar, davlat maqsadli fondlari, ish haqi va dividendlar boʻyicha toʻlovlarni oʻz vaqtida bajarish hamda biznes-rejaning asosiy parametrlari bajarish
• Amaldagi qonunchilik hamda jamiyatning ichki meʼyoriy hujjatlari talablariga qatʼiy rioya qilish.
Ishning asosiy shartlari:
Ish tartibi: 5/2, soat 8:00 dan 18:00 gacha. Doimiy.
Oʻzbekiston Respublikasining Mehnat Kodeksi boʻyicha rasmiylashtiriladi.
Ish haqi: Shtatlar jadvaliga muvofiq, jamiyat Nizomi va bozor mexanizmlari (shu jumladan KPI natijalari) asosida toʻlanadigan mukofot pullari hisobga olingan holda.
Tanlovning asosiy sharti:
Nomzodlar tomonidan bir xil miqdordagi ball olinganda – ustunlik xorijiy menejerga beriladi.
Tanlovga hujjat topshirish tartibida:
Talabgorlar tanlovda qatnashish uchun quyidagi xujjatilarni taqdim qilish zarur:
1. Oʻz qoʻli bilan yozilgan ariza;
2. Avtobiografiya (batafsil koʻrsatilsin);
3. Kasbiy maʼlumotni, ish staji va malakasini tasdqlovchi xujjatlar, sertifikatlar;
4. Mexnat daftarchasi nusxasi;
5. Aloqa uchun maʼlumotlar;
6. Fotosurat 3x4 – 4 dona.
Tanlov xujjatlarini topshirishlarining oxirgi muddati – eʼlon berilgan sanadan 15 kun.
Tanlov oʻtkazish muddati — tanlovga xujjatlarini qabul qilish muddati tugagandan soʻng 5 ish kuni davomida oʻtkaziladi.
Tanlov takliflari va hujjatlar yopiq konvertlarda va konvertning ustki qismida tanlovda ishtirok etuvchi nomzodning tanlovda ishtirok etish uchun arizasi ilova qilingan holda taqdim qilinadi.
Hujjatlarni qabul qilish manzili Oʻzbekiston Respublikasi, Toshkent shahri, Amir Temur koʻchasi 6-uy, Davlat aktivlarini boshqarish agentligining binosi.

UzSAMA announces a competition for the position of General Director of Okhangaronshifer JSC
The State Assets Management Agency announces a competition to recommend a candidate for the position of General Director of Ohangaronshifer JSC in accordance with the requirements of the legislation.
Citizens of the Republic of Uzbekistan and citizens of foreign countries can participate in this competition.
Qualification requirements for the selection of candidates for the General Director of the Company
I. General requirements for candidates:
• have higher economic, technical or engineering-economic education or legal specialization;
• not less than 3 (three) years of work experience in managerial (director, deputy director, chief engineer, chief mechanic, head of department/workshop, etc.) positions, including in the sphere of production of construction materials;
• individuals with experience in the use of technological and automated equipment, including in the production of slate;
• availability of modern market skills and knowledge aimed at efficient organization of work and use of production facilities;
• no criminal record for crimes in the field of economy and/or management;
• individuals, who did not act as the executive body solely or were not members of the collegial executive body at the time of declaring a legal entity bankrupt and after two years after the declaration of bankruptcy;
• have a high culture of treatment, discipline, insistence and adherence to principle.
II. Language Skills:
Uzbek - fluent communication, Russian, English and/or German - welcome.
Russian - free communication, Uzbek, English and/or German - welcome.
III. Computer skills:
MS Office - confident use.
Job duties:
• Management of the current activity of the company, ensuring its effective and stable activity aimed at profit;
• Organization of working out business-plans and programs of the company's development and control of their unconditional realization;
• Improvement of financial and economic position of the company, taking measures to ensure fulfillment of contractual obligations;
• Development and modernization of the Company's production, as well as earning profits;
• Ensuring safe working conditions for employees and social security guarantees;
• Timely execution of taxes and other payments to the state budget, state trust funds, wages and dividends, as well as meeting the basic parameters of the business plan;
• Strict compliance with the requirements of current legislation and internal regulations of the company.
Basic Working Conditions:
Work schedule: 5/2, from 8:00 to 18:00. Permanent.
Formed in accordance with the Labor Code of the Republic of Uzbekistan.
Salary: In accordance with the state tariff, taking into account bonuses paid on the basis of the Charter of the company and market mechanisms (including the results of KPI).
Main condition of selection:
If candidates score the same number of points, priority is given to the foreign manager.
To apply for participation in the selection process:
Applicants must submit the following documents to participate in the selection process:
1. Handwritten application;
2. Autobiography (please specify in detail)
3. Documents, certificates confirming professional information, work experience and qualifications;
4. A copy of a work record book;
5. Contact information;
6. Photos 3x4 - 4 pcs.
The period for submitting the selection documents is 15 days from the date of the announcement.
Qualifying period is held within 5 working days after the receipt of the proposals and documents.
Selection proposals and documents are submitted in sealed envelopes, and the application form of the candidate participating in the competition is attached at the top of the envelope.
Address for acceptance of documents: Republic of Uzbekistan, Tashkent city, 6, Amir Temur Street, building of the State Assets Management Agency.