I. Nomzodlarga quyiladigan umumiy talablar:
• iqtisodiyot, texnik yoki muhandis-iqtisodchi yoxud yuridik mutaxassisligi boʻyicha oliy maʼlumotga ega boʻlish;
• rahbarlik lavozimlarida, shu jumladan, qurilish mahsulotlari ishlab chiqarish sohasidagi rahbarlik (direktor, direktor oʻrinbosari, bosh muhandis, bosh mexanik, boʻlim/sex boshligʻi) lavozimlarida kamida 3 (uch) yillik ish stajiga ega boʻlish;
• texnologik va avtomatlashtirilgan, shu jumladan, shifer ishlab chiqarish asbob-uskunalarini ishlatish tajribasiga ega boʻlgan shaxslar;
• ishni tashkil qilish va ishlab chiqarish quvvatlaridan samarali foydalanish boʻyicha zamonaviy bozor koʻnikmalarini va shakllarini tadbiq etish bilimlariga ega boʻlish;
• iqtisodiyot sohasidagi jinoyat uchun yoki boshqaruv tartibiga qarshi jinoyat uchun olib tashlangan sudlanganlikka ega boʻlmagan shaxslar
• iqtisodiyot va/yoki boshqaruv sohasidagi jinoyatlari uchun sudlanganligi tugallanmaganligi mavjud boʻlmaslik;
• yuridik shaxs bankrot deb eʼtirof etilgan paytda va eʼtirof etilgan paytdan boshlab ikki yil oʻtgan boʻlsa, yakka holda ijro etuvchi organ funksiyalarini bajarmagan yoki kollegial ijro etuvchi organ tarkibiga kirmagan shaxslar;
• yuksak muomila madaniyatiga, intizomlilik, talabchanlik va prinsipiallikka ega boʻlish.
II. Til bilish:
Rezidentlar uchun:
oʻzbek tili – erkin muloqot, rus tili, ingliz va/yoki nemis tillari – olqishlanadi.
Norezidentlar uchun:
rus tili – erkin muloqot, oʻzbek, ingliz va/yoki nemis tili – olqishlanadi.
III. Kompyuter bilimdonligi:
MS Office – ishonchli foydalanish.
Xizmat majburiyatlari:
• Jamiyatning joriy faoliyatiga rahbarlik qilish, uning samarali va barqaror – doimiy va daromadli ishlashini taʼminlash;
• Jamiyat biznes-rejalarining va rivojlanish dasturlarining ishlab chiqilishini tashkil qilish hamda ularning soʻzsiz bajarilishini nazorat qilish ishlariga rahbarlik qilish;
• Jamiyatning moliyaviy-xoʻjalik holatini yaxshilash, shartnomaviy majburiyatlarining bajarilishini taʼminlash choralarini koʻrish;
• Jamiyatda tomonidan ishlab chiqarishni rivojlantirish va modernizatsiya qilish;
• Ishchilarning mehnat sharoitining xavfsizligini va ijtimoiy himoyalanish kafolatlarini taʼminlash;
• Soliqlar va davlat byudjetiga boshqa toʻlovlar, davlat maqsadli fondlari, ish haqi va dividendlar boʻyicha toʻlovlarni oʻz vaqtida bajarish hamda biznes-rejaning asosiy parametrlari bajarish
• Amaldagi qonunchilik hamda jamiyatning ichki meʼyoriy hujjatlari talablariga qatʼiy rioya qilish.
Ishning asosiy shartlari:
Ish tartibi: 5/2, soat 8:00 dan 18:00 gacha. Doimiy.
Oʻzbekiston Respublikasining Mehnat Kodeksi boʻyicha rasmiylashtiriladi.
Ish haqi: Shtatlar jadvaliga muvofiq, jamiyat Nizomi va bozor mexanizmlari (shu jumladan KPI natijalari) asosida toʻlanadigan mukofot pullari hisobga olingan holda.
Tanlovning asosiy sharti:
Nomzodlar tomonidan bir xil miqdordagi ball olinganda – ustunlik xorijiy menejerga beriladi.
Tanlovga hujjat topshirish tartibida:
Talabgorlar tanlovda qatnashish uchun quyidagi xujjatilarni taqdim qilish zarur:
1. Oʻz qoʻli bilan yozilgan ariza;
2. Avtobiografiya (batafsil koʻrsatilsin);
3. Kasbiy maʼlumotni, ish staji va malakasini tasdqlovchi xujjatlar, sertifikatlar;
4. Mexnat daftarchasi nusxasi;
5. Aloqa uchun maʼlumotlar;
6. Fotosurat 3x4 – 4 dona.
Tanlov xujjatlarini topshirishlarining oxirgi muddati – eʼlon berilgan sanadan 15 kun.
Tanlov oʻtkazish muddati — tanlovga xujjatlarini qabul qilish muddati tugagandan soʻng 5 ish kuni davomida oʻtkaziladi.
Tanlov takliflari va hujjatlar yopiq konvertlarda va konvertning ustki qismida tanlovda ishtirok etuvchi nomzodning tanlovda ishtirok etish uchun arizasi ilova qilingan holda taqdim qilinadi.
Hujjatlarni qabul qilish manzili Oʻzbekiston Respublikasi, Toshkent shahri, Amir Temur koʻchasi 6-uy, Davlat aktivlarini boshqarish agentligining binosi.

Агентство госактивов объявляет конкурс на должность Генерального директора АО "Охангароншифер"
Агентство по управлению государственными активами объявляет конкурс по рекомендации кандидата на должность Генерального директора АО «Охангароншифер» на основании требований законодательства.
В конкурсе могут участвовать граждане Республики Узбекистан и граждане иностранных государств.
Квалификационные требования для отбора кандидатов на должность Генерального директора Общества
• иметь высшее экономическое, техническое или инженерно-экономическое образование или юридическую специальность;
• не менее 3 (трех) лет опыта работы на руководящих (директор, заместитель директора, главный инженер, главный механик, начальник отдела/цеха и т.п.) должностях, в том числе в сфере производства строительных материалов;
• лица, имеющие опыт использования технологического и автоматизированного оборудования, в том числе по производству шифера;
• наличие современных рыночных навыков и знаний, направленных на эффективную организацию работы и использование производственных мощностей;
• отсутствие судимости за преступления в сфере экономики и/или управления;
• лица, не выполнявшие функции исполнительного органа единолично либо не входившие в состав коллегиального исполнительного органа на момент признания юридического лица банкротом и по истечении двух лет с момента признания;
• иметь высокую культуру обращения, дисциплинированность, требовательность и принципиальность.
Узбекский язык - свободное общение, русский, английский и/или немецкий языки - приветствуются.
Русский язык - свободное общение, узбекский, английский и/или немецкий язык - приветствуются.
MS Office - уверенное использование.
Служебные обязанности:
• Руководство текущей деятельностью общества, обеспечение его эффективной и стабильной деятельности, направленной на получение прибыли;
• Организация разработки бизнес-планов и программ развития общества и контроль за их безусловной реализацией;
• Улучшение финансово-экономического положения общества, принятие мер по обеспечению выполнения договорных обязательств;
• Развитие и модернизация производства общества, а также получение прибыли;
• Обеспечение безопасных условий труда работников и гарантий социальной защиты;
• Своевременное исполнение налогов и других платежей в государственный бюджет, государственные целевые фонды, заработной платы и дивидендов, а также выполнение основных параметров бизнес-плана;
График работы: 5/2, с 8:00 до 18:00. Постоянный.
Оформляется в соответствии с Трудовым кодексом Республики Узбекистан.
Заработная плата: В соответствии с государственным табелем, с учетом премий, выплачиваемых на основании Устава общества и рыночных механизмов (включая результаты КПЭ).
Главное условие отбора:
Если кандидаты набирают одинаковое количество баллов, приоритет отдается иностранному менеджеру.
Для подачи заявки на участие в отборе:
Претенденты должны представить следующие документы для участия в отборе:
1. Рукописное заявление;
2. Автобиография (пожалуйста, укажите подробно)
3. Документы, сертификаты, подтверждающие профессиональные сведения, опыт работы и квалификацию;
4. копия трудовой книжки;
5. Контактная информация;
6. Фото 3х4 – 4 шт.
Срок подачи отборочной документации – 15 дней с даты объявления.
Отборочный период проводится в течение 5 рабочих дней после окончания поступления отборочных предложений и документов.
Отоборочные предложения и документы подаются в запечатанных конвертах, а в верхней части конверта прикрепляется анкета кандидата, участвующего в конкурсе.
Адрес для приема документов: Республика Узбекистан, г. Ташкент, ул. Амира Темура, 6, здание Агентства по управлению государственными активами.