Avval xabar berilganidek, mazkur xususiylashtirish jarayonlari “Abrau Capital“ kompaniyasi (keyingi oʻrinlarda – Konsultant) tomonidan Xususiylashtirish bo‘yicha maslahatchi sifatida olib borilmoqda.
“Uzinjiniring” respublika loyiha instituti” MChJning faoliyati:
• loyihaoldi va loyiha hujjatlarini, shu jumladan, DTIA/DTIH hamda TIA/TIHni ishlab chiqish, xorijiy loyiha tashkilotlari tomonidan ishlab chiqilgan loyihaoldi hujjatlarni texnik boshqarish va Oʻzbekiston Respublikasi standartlari sohasidagi normativ hujjatlarga moslashtirish;
• iqtisodiyotning bazaviy tarmoqlari loyihalarini (loyihalashtirishga doir qismda) texnik jihatdan kuzatib borish, loyihalarni tender savdolari tashabbuskorlari bilan birgalikda olib borish va ularga hamrohlik qilish;
• iqtisodiyotning bazaviy tarmoqlarini tarkibiy yangilash konsepsiyasini, tarmoq idoralari tomonidan ishlab chiqilgan geologiya, yoqilgʻi-energetika kompleksi, kimyo, neftkimyo va metallurgiya sanoati obyektlarini modernizatsiya va texnik rekonstruksiya qilishni koʻrib chiqish va kelishuvini amalga oshirishdan iborat.
Sotuv jarayonining joriy bosqichini amalga oshirish toʻgʻrisida:
Talabgorlar qiziqish bildirishi toʻgʻrisidagi arizalarini xohishlariga koʻra oʻzbek, rus yoki ingliz tillarida tayyorlab 2024-yil 22-avgust soat 18:00ga (Toshkent vaqti bilan) qadar almo@abraucapital.com elektron pochta manziliga yuborishlari lozim.
• Aktivni sotib olishi uchun moliyaviy resurslarini yetarliligi;
• Olimjon Alimov, “Abrau Capital” kompaniyasi direktori: almo@abraucapital.com, tel. +998(97) 783-75-27;
• Talat Samandarov, Davaktiv agentligi Boshqarma boshligʻi: tender@davaktiv.uz, tel. +998(71) 259-20-67.
Davlat aktivini kelgusidagi faoliyatiga qoʻyiladigan shartlar:
Davlat aktivi xaridori Jamiyatning asosiy faoliyat turini 5 (besh) yildan kam bo‘lmagan muddata saqlab qolish majburiyatini o‘z zimmasiga oladi.
Oʻz navbatida, Majburiyatga ega boʻlgan taklif (BO) bosqichiga oʻtgan talabgorlar bilan majburiyatga ega boʻlan takliflarni taqdim etishlaridan avval, Aktivni sotib olish boʻyicha asosiy shartlar aks ettirilgan kelishuv imzolanadi.
Majburiyatga ega boʻlgan taklif (BO) takliflarni qabul qilish bosqichiga oʻtgan talabgorlar bilan Axborotni oshkor etmaslik toʻgʻrisidagi bitim (NDA) imzolanadi hamda Konsultant tomonidan tayyorlangan Aktiv faoliyati toʻgʻrisida maʼlumot va tahliliy maʼlumotlar (Due-diligence) bilan tanishish uchun virtual maʼlumotlar xonasiga (VDR) kirish, Aktivga tashrif buyurgan holda uning boshqaruv organiga savollar berish imkoniyati yaratiladi.

Объявление о начале процесса продажи государственной доли в уставном капитале ООО «Республиканский проектный институт «Узинжиниринг»
Согласно соответствующим программам приватизации, Агентство по управлению государственными активами (далее – Агентство госактивов) объявляет о начале процесса продаж 100% государственной доли в уставном капитале ООО «Республиканский проектный институт «Узинжиниринг» (далее – Актив/Общество) посредством способа приватизации публичного приглашения к переговорам.
Как сообщалось ранее, компания “Abrau Capital“ (далее - Консультант) выступает консультантом Агентства по проведению данного приватизационного процесса.
ООО «Республиканский проектный институт «Узинжиниринг»:
• разрабатывает предпроектные документацию, в том числе ПТЭО/ПТЭР и ТЭО/ТЭР, адаптация предпроектной документации, разработанной зарубежными проектными организациями, к нормативным документам в области технического регулирования и стандартам Республики Узбекистан;
• осуществляет техническое сопровождение проектов, проведение и сопровождение совместно с инициаторами тендерных торгов проектов базовых отраслей экономики (в части, касающейся проектирования);
• рассматривает и согласовывает концепции структурных преобразований базовых отраслей экономики, модернизации и технической реконструкции объектов геологии, топливно-энергетического комплекса, химической, нефтехимической и металлургической промышленности, разработанных отраслевыми ведомствами.
Заявка о выражении заинтересованности может быть подготовлена на узбекском, русском или английском языках до 18:00 (по ташкентскому времени) 22 августа 2024 года и отправлена на адрес электронной почты almo@abraucapital.com.
• Олимжон Алимов, Abrau Capital” компания директор: almo@abraucapital.com,тел. +998(97) 783-75-27;
• Талат Самандаров, Начальник управления Агентства госактивов: tender@davaktiv.uz,тел. +998(71) 259-20-67.