Suv xo'jaligi vazirligi “Aydar-Arnasoy ko'llar tizimi” masʼuliyati cheklangan jamiyati ustav kapitalidagi davlat ulushini ishonchli boshqaruvga berish uchun tanlov eʼlon qildi
Investitsiya aktivlarining ishonchli boshqaruvchilari va tadbirkorlik subʼektlari diqqatiga!
Oʼzbekiston Respublikasi Suv xo'jaligi vazirligi “Aydar-Arnasoy ko'llar tizimi” masʼuliyati cheklangan jamiyati ustav kapitalidagi davlat ulushini ishonchli boshqaruvga berish uchun tanlov eʼlon qiladi.
Oʼzbekiston Respublikasi Prezidentining 2022 yil 22 fevraldagi “Aydar-Arnasoy koʼllar tizimi boshqaruvini takomillashtirish chora-tadbirlari to'g'risida”gi PQ-141-son qaroriga va O'zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2022 yil 26 martdagi “Aydar-Arnasoy ko'llar tizimi boshqaruvini tashkil etishning qo'shimcha chora-tadbirlari to'g'risida”gi 136-son qaroriga asosan “Aydar-Arnasoy koʼllar tizimi” masʼuliyati cheklangan jamiyatini belgilangan tartibda investitsiya kiritish sharti bilan tanlov asosida noyob turdagi baliqlarni yetishtirish, suv havzalarini baliqlantirish, baliqni qayta ishlash texnologiyasi va tajribasiga ega mahalliy investorga ishonchli boshqaruvga berish bo'yicha 2022 yil 8 sentyabrda tanlov oʼtkaziladi.

The Ministry of water resources announced a tender for the transfer of the state share in the authorized capital of the limited liability company "Aidar-Arnasay lakes system" to the trust management
The Ministry of water resources of the Republic of Uzbekistan announces a tender for the transfer of the state share in the authorized capital of LLC "Aidar-Arnasay lakes system" to the trust management.
In accordance with the Decree of the President of the Republic of Uzbekistan "On measures to improve the management of the Aidar-Arnasay lake system" dated 22.02.2022 No. PD-141 and the Resolution of the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan "On additional measures to organize the management of the Aidar-Arnasay lake system" dated 26.03.2022 No. 136, on September 8, 2022 a tender will be held on the transfer of LLC "Aidar-Arnasay lake system" for the trust management of a domestic investor who has experience in breeding unique fish species and has fish processing technologies, on a competitive basis with the condition of making investments in accordance with the established procedure and stocking reservoirs.