Suv xo'jaligi vazirligi “Aydar-Arnasoy ko'llar tizimi” masʼuliyati cheklangan jamiyati ustav kapitalidagi davlat ulushini ishonchli boshqaruvga berish uchun tanlov eʼlon qildi
Investitsiya aktivlarining ishonchli boshqaruvchilari va tadbirkorlik subʼektlari diqqatiga!
Oʼzbekiston Respublikasi Suv xo'jaligi vazirligi “Aydar-Arnasoy ko'llar tizimi” masʼuliyati cheklangan jamiyati ustav kapitalidagi davlat ulushini ishonchli boshqaruvga berish uchun tanlov eʼlon qiladi.
Oʼzbekiston Respublikasi Prezidentining 2022 yil 22 fevraldagi “Aydar-Arnasoy koʼllar tizimi boshqaruvini takomillashtirish chora-tadbirlari to'g'risida”gi PQ-141-son qaroriga va O'zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2022 yil 26 martdagi “Aydar-Arnasoy ko'llar tizimi boshqaruvini tashkil etishning qo'shimcha chora-tadbirlari to'g'risida”gi 136-son qaroriga asosan “Aydar-Arnasoy koʼllar tizimi” masʼuliyati cheklangan jamiyatini belgilangan tartibda investitsiya kiritish sharti bilan tanlov asosida noyob turdagi baliqlarni yetishtirish, suv havzalarini baliqlantirish, baliqni qayta ishlash texnologiyasi va tajribasiga ega mahalliy investorga ishonchli boshqaruvga berish bo'yicha 2022 yil 8 sentyabrda tanlov oʼtkaziladi.

Минводхоз объявил конкурс на передачу государственной доли в уставном капитале общества с ограниченной ответственностью «Айдар-Арнасойская система озер» в доверительное управление.
ВНИМАНИЮ ДОВЕРИТЕЛЬНЫХ УПРАВЛЯЮЩИХ ИНВЕСТИЦИОННЫМИ АКТИВАМИ И СУБЪЕКТОВ ПРЕДПРИНИМАТЕЛЬСКОЙ ДЕЯТЕЛЬНОСТИ!
Министерство Водного хозяйства Республики УзбекистанОбъявляет конкурс по передаче в доверительное управление государственной доли в уставном капитале ООО «Айдар-Арнасайская система озер»
В соответствии с постановлением Президента Республики Узбекистан «О мерах по совершенствованию управления Айдар-Арнасайской системой озер» от 22.02.2022г. № ПП-141 и постановлением Кабинета Министров Республики Узбекистан «О дополнительных мерах по организации управления системой озер Айдар-Арнасая» от 26.03.2022г. №136 по передаче ООО «Айдар-Арнасайская система озер» в доверительное управление отечественному инвестору, имеющему опыт разведения уникальных видов рыб и обладающему технологиями переработки рыбы, на конкурсной основе с условием внесения в установленном порядке инвестиций и зарыбления водоемов, 8 сентября 2022 года состоится конкурс.
Адрес: 100187, г.Ташкент, Мирзо-Улугбекский район, Карасу - 4, дом 11, электронная почта devonxona@minwater.uz