“International” mehmonxonasini xususiylashtirish boʻyicha Majburiyatga ega boʻlmagan takliflarni (NBO) qabul qilish muddati uzaytirildi
Davaktiv agentligining joriy yil 19-avgustdagi “International” mehmonxonasi (keyingi oʻrinlarda – Mehmonxona)dagi davlat ulushini sotib olish narxi boʻyicha Majburiyatga ega boʻlmagan takliflarni (NBO) joriy yil 13-sentabrga qadar qabul qilish toʻgʻrisidagi eʼloniga muvofiq, quyidagilar maʼlum qilinadi.
Davaktiv agentligi talabgorlarni majburiyatga ega boʻlmagan tijorat takliflarini puxta tayyorlashda aktivni moliya-xoʻjalik faoliyatini, texnik holatini kompleks tahlil qilish uchun qoʻshimcha muddat berish boʻyicha murojaatlariga muvofiq xususiylashtirish boʻyicha konsultant Deloitte kompaniyasining tavsiyasiga asosan, barcha talabgorlarga Mehmonxonani sotib olish narxi boʻyicha Majburiyatga ega boʻlmagan takliflarni (NBO) qabul qilish muddatini joriy yilning 26-sentabr kuni soat 18:00ga (Toshkent vaqti bilan) qadar uzaytirilganligini maʼlum qiladi.
Mehmonxonani xususiylashtirish jarayonlarining Majburiyatga ega boʻlmagan takliflarni (NBO) qabul qilish bosqichi toʻgʻrisidagi avval chop etilgan eʼlonning qolgan barcha bandlari oʻzgarishsiz qolmoqda.

The deadline for accepting Non-Binding Offers (NBO) for the privatizion of International Hotel was prolonged
In accordance with the announcement of the State Assets Management Agency on August 19 of this year, on the acceptance of Non-Binding Offers (NBO) for the purchase of the state share in the “International” Hotel (hereinafter - the Hotel) until September 13 of this year, the following is reported:
According to the requests of potential investors to provide additional time for a comprehensive analysis of financial and economic activities and technical condition of the asset in the preparation of a non-binding commercial offers, as well as based on the recommendation of the consultant on privatization Deloitte, all applicants are informed about the extension of the deadline for receipt of Non-Binding Offers (NBO) for the purchase of the Hotel until 18:00 (Tashkent time) on September 26 of the current year.
All other information of the previously published announcement about the stage of acceptance of Non-Binding Offers (NBO) remains unchanged.