Jizzax viloyatida navbatdagi "Roadshow" taqdimoti oʻtkazildi
Hududlarda mazkur qaror mazmun-mohiyatini tushintirish va targʻibot qilish ishlarini jadallashtirish maqsadida, joriy yilning 4-avgust kuni Davlat aktivlarini boshqarish agentligi tomonidan Jizzah viloyatida xususiylashtirilishi belgilangan davlat aktivlari jumladan, korxonalardagi davlat ulushlari, boʻsh turgan davlat mulki obyektlari va sotilishi belgilangan yer uchastkalari toʻgʻrisida navbatdagi “Roadshow” taqdimoti oʻtkazildi.
Ushbu tadbirda 200 nafardan ziyod mahalliy hokimliklar hamda viloyatdagi yirik korxonalarning vakillari, tadbirkorlar va investorlar ishtirok etdi.
“Roadshow” taqdimoti Davlat aktivlarini boshqarish agentligi direktori oʻrinbosari Bekzod Usmonov, Davlat aktivlarini boshqarish agentligi viloyat hududiy boshqarmasi boshligʻi Alisher Isroilov hamda viloyat hokimining birinchi oʻrinbosari Abduvali Mustanov boshchiligida boʻlib oʻtdi.
“Roadshow” ishtirokchilariga Davaktiv agentligi Jizzah viloyati hududiy boshqarmasi tomonidan 2022-yil dasturlariga muvofiq jami 178 ta davlat aktivlari auksion savdolariga chiqarilganligi, shundan 69 ta davlat aktivlari 104,9 mlrd.soʻm qiymatiga boʻlib-boʻlib toʻlash sharti bilan sotilganligi maʼlum qilindi. Bundan tashqari, 2022-yil davomida tadbirkorlar va fuqarolar uchun 4722 ta 73 gektar yer uchastkalari elektron onlayn-auksion savdolariga chiqarilgan boʻlib, shundan 748 ta 18,2 gektar yer uchastkalari 13,1 mlrd.soʻmga sotilishiga erilishilgan.
Shu bilan birga, Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2023-yil 24-martdagi PQ-102-sonli qaroriga muvofiq, ommaviy savdolarda sotilishi belgilangan Jizzah viloyatidagi jami 102 ta davlat va davlat ishtirokidagi xoʻjalik jamiyatlarining aktivlari, shundan 65 ta koʻchmas mulk obyektlari yaqindan tanishtirildi.
Koʻtarinki ruhda va savol-javoblarga boy oʻtgan “Roadshow” davomida Davaktiv agentligi direktori oʻrinbosari Bekzod Usmonov va viloyatning boshqa mutasaddi rahbarlari qatnashchilari va OAV vakillari tomonidan berilgan bir qator savollarga javoblar berib oʻtdilar.
Mazkur tadbir keyingi oʻrinlarda Jizzah viloyatining barcha tuman va shaharlarida davom etadi.
Shuningdek, shu kabi tadbirlar bugungi kunga qadar Fargʻona, Andijon, Namangan, Navoiy, Qashqadaryo, Buxoro, Xorazm hamda  Surxondaryo viloyatlarida oʻtkazildi hamda yaqin kunlarda respublikamizning qolgan barcha viloyatlarida, Toshkent shahrida va Qoraqalpog‘iston Respublikasida o‘tkazilishi rejalashtirilgan.

Regular Roadshow was held in Jizzakh
In order to accelerate the awareness and promotion of the content of this decree in the regions, on August 4 this year, the State Assets Management Agency held its regular "Roadshow" presentation of state assets to be privatized in Jizzakh region, in particular state shares in enterprises, state facilities and land plots.
The event was chaired by Deputy Director of the State Assets Management Agency Bekzod Usmonov, Head of territorial department of the State Assets Management Agency in Jizzakh region Alisher Isroilov and first Deputy of the Jizzakh region Khokimiyat Abduvali Mustanov.
The "Roadshow" participants were informed about the work carried out in Surkhandarya region in 2022. Particularly, the territorial department of the State Assets Management Agency offered 178 state assets for public auction and 69 assets were sold for 104,9 billion soums with condition of payment in installments. Moreover, during 2022, 4722 land plots with total area of 73 hectares were e-auctioned for entrepreneurs and individuals and 748 land plots with total area of 18,2 hectares were sold for 13,1 billion soums.
At the same time, in accordance with Presidential Decree №PD-102 from March 24, 2023, at the event were presented 102 state assets and assets of enterprises with state participation, as well as 65 real estate objects, which are oferred for public auction in Jizzakh region.
This event will continue in all districts and cities of the Jizzakh region.
As of today, similar events have been held in Fergana, Andijan, Namangan, Navai, Kashkadarya, Bukhara, Khorezm and Surkhandarya regions and will also be held in the coming days in all other regions of the republic, Tashkent city and the Republic of Karakalpakstan.