Sud boshqaruvchisi talabgorlari uchun joriy yil 16-noyabr kuni o'tkazilgan test imtihoni natijalari to'g'risida e'lon
Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2019-yil 12-sentabrdagi 765-son qarori bilan tasdiqlangan Sud boshqaruvchilari, ularni attestatsiyadan (qayta attestatsiyadan) oʻtkazish va malaka attestatini berish tartibi toʻgʻrisidagi nizomga asosan 2023-yil 16-noyabr kuni sud boshqaruvchisi attestati talabgorlari uchun test imtihoni oʻtkazildi.
Test imtihonida ishtirok etish uchun jami 21 nafar talabgordan arizalar kelib tushgan boʻlib, ularning 17 nafari test imtihonidan oʻtgan, 4 nafari test imtihonidan oʻta olmagan.
F.I.O.
Toʻgʻri javob (foizda)
Test imtihonidan oʻtgan talabgorlar
Allamuratov Baxtiyar Niyetbayevich
Qurbonov Said Bobirovich
Karimov Ilhom Zubaydilloyevich
Xaydarov Mirsharof Anvarovich
Tashov Abdujabbor Uraqovich
Akbarov Baxrom Gulomjonovich
Raxmanov Sanʼat Yuldashovich
Ishchanov Azamat Xudaynazarovich
Yusupov Mansurbek Yangiboyevich
Atajanov Jamoladdin Ravshanbekovich
Tursunaliyev Ali Sultanovich
Musayev Navruzjon Eshberdi oʻgʻli
Raxmanov Erkin Xolmuradovich
Eshboboyev Ilyos Avlayevich
Gizatulin Musa Xusainovich
Kodirov Zokir Muxtorovich
Test imtihonidan oʻtmagan talabgorlar
Allambergenov Kuandik Muratbayevich
50*
Sayfiyev Baxtiyor Ismatillayevich
Andakulov Alijon Eshboyevich
*- K.Allambergenovning 2021-yil 30-iyuldagi AA seriyali 000214-sonli 4-toifali attestati mavjud boʻlib, attestat toifasini oshirish uchun yetarli natija olmagan.

Объявление результатов состоявшегося 16 ноября текущего года тестового экзамена для претендентов на должность судебного управляющего
В соответствии с положением о судебных управляющих, порядке их аттестации (переаттестации) и выдачи квалификационного аттестата утвержденного Постановлением Кабинета Министров Республики Узбекистан от 12 сентября 2019 года №765, 16 ноября 2023 года проведен тестовый экзамен для претендентов в судебные управляющие.
Заявлений на участие в тестировании поступили от 21 претендента, из них тестовый экзамен прошли 17 претендентов, а претендента не смогли пройти тестирование.
Алламуратов Бахтияр Ниетбаевич
Қурбонов Саид Бобирович
Каримов Илҳом Зубайдиллоевич
Хайдаров Миршароф Анварович
Ташов Абдужаббор Урақович
Акбаров Бахром Гуломжонович
Рахманов Санъат Юлдашович
Ишчанов Азамат Худайназарович
Юсупов Мансурбек Янгибоевич
Атажанов Жамоладдин Равшанбекович
Турсуналиев Али Султанович
Рахманов Эркин Холмурадович
Эшбобоев Илёс Авлаевич
Гизатулин Муса Хусаинович
Кодиров Зокир Мухторович
Алламбергенов Куандик Муратбаевич
50*
Сайфиев Бахтиёр Исматиллаевич
Андакулов Алижон Эшбоевич
*- Алламбергенов К. имеет аттестат 4-й категории серии АА № 000214 от 30 июля 2021 года, не набрал достаточного балла для повышения категории аттестата.