Sud boshqaruvchisi talabgorlari uchun joriy yil 16-noyabr kuni o'tkazilgan test imtihoni natijalari to'g'risida e'lon
Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2019-yil 12-sentabrdagi 765-son qarori bilan tasdiqlangan Sud boshqaruvchilari, ularni attestatsiyadan (qayta attestatsiyadan) oʻtkazish va malaka attestatini berish tartibi toʻgʻrisidagi nizomga asosan 2023-yil 16-noyabr kuni sud boshqaruvchisi attestati talabgorlari uchun test imtihoni oʻtkazildi.
Test imtihonida ishtirok etish uchun jami 21 nafar talabgordan arizalar kelib tushgan boʻlib, ularning 17 nafari test imtihonidan oʻtgan, 4 nafari test imtihonidan oʻta olmagan.
F.I.O.
Toʻgʻri javob (foizda)
Test imtihonidan oʻtgan talabgorlar
Allamuratov Baxtiyar Niyetbayevich
Qurbonov Said Bobirovich
Karimov Ilhom Zubaydilloyevich
Xaydarov Mirsharof Anvarovich
Tashov Abdujabbor Uraqovich
Akbarov Baxrom Gulomjonovich
Raxmanov Sanʼat Yuldashovich
Ishchanov Azamat Xudaynazarovich
Yusupov Mansurbek Yangiboyevich
Atajanov Jamoladdin Ravshanbekovich
Tursunaliyev Ali Sultanovich
Musayev Navruzjon Eshberdi oʻgʻli
Raxmanov Erkin Xolmuradovich
Eshboboyev Ilyos Avlayevich
Gizatulin Musa Xusainovich
Kodirov Zokir Muxtorovich
Test imtihonidan oʻtmagan talabgorlar
Allambergenov Kuandik Muratbayevich
50*
Sayfiyev Baxtiyor Ismatillayevich
Andakulov Alijon Eshboyevich
*- K.Allambergenovning 2021-yil 30-iyuldagi AA seriyali 000214-sonli 4-toifali attestati mavjud boʻlib, attestat toifasini oshirish uchun yetarli natija olmagan.

Announcement of the test examination results for court administrator applicants held on 16 November this year
According to the Decree of the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan from September 12, 2019 №765 "On measures to organize the activities of court administrators", and the Regulation on the procedure for certification (re-certification) of court administrators and issuing qualification certificates, the State Assets Management Agency organized the certification of court administrators on November 16 this year.
Applications for participation in the test were received from 21 applicants, of which 17 applicants passed the test exam and 4 applicants were unable to pass the test.
The table below shows the results of the test exam.
T/r
Name of applecation
Applicants who passed the test examination
Allamuratov Baxtiyar Niyetbayevich
Qurbonov Said Bobirovich
Karimov Ilhom Zubaydilloyevich
Xaydarov Mirsharof Anvarovich
Tashov Abdujabbor Uraqovich
Akbarov Baxrom Gulomjonovich
Raxmanov Sanʼat Yuldashovich
Ishchanov Azamat Xudaynazarovich
Yusupov Mansurbek Yangiboyevich
Atajanov Jamoladdin Ravshanbekovich
Tursunaliyev Ali Sultanovich
Musayev Navruzjon Eshberdi oʻgʻli
Raxmanov Erkin Xolmuradovich
Eshboboyev Ilyos Avlayevich
Gizatulin Musa Xusainovich
Kodirov Zokir Muxtorovich
Applicants who failed the test examination
Allambergenov Kuandik Muratbayevich
50*
Sayfiyev Baxtiyor Ismatillayevich
Andakulov Alijon Eshboyevich
*- Allambergenov K. has the certificate of the 4th category of AA series with the number 000214 from 30.07.2021, has not gained sufficient results to increase the category of certificate.