Iqtisodiyot sektorlarida xususiylashtirish darajasini baholash metodologiyasini ishlab chiqish boʻyicha konsalting kompaniyasini jalb qilish uchun arizalarni qabul qilish muddati uzaytirildi
Davaktiv agentligining joriy yil 24-maydagi xususiylashtirish va iqtisodiyotda xususiy sektor ishtirokini oshirish boʻyicha respublika va mahalliy hokimiyat organlari, shuningdek, davlat ishtirokidagi korxonalarga yuklatilgan vazifalar holatini baholash metodologiyasini ishlab chiqish uchun professional konsalting kompaniyasini jalb qilish boʻyicha tanlov eʼloniga muvofiq, quyidagilar maʼlum qilinadi.
Davaktiv agentligi mazkur tanlov jarayoniga qiziqish bildirayotgan konsalting kompaniyalarning murojaatlariga muvofiq ularga malakaviy tayyorgarlik koʻrishga qoʻshimcha imkoniyat yaratish, mazkur jarayonlarni yanada shaffof va raqobat muhitida oʻtkazish, shuningdek qoʻshimcha salohiyatli talabgorlarni jalb qilish maqsadida, arizalarni qabul qilish muddati 2024-yil 8-iyul kuni soat 18:00 ga (Toshkent vaqti bilan) qadar uzaytirilganligi maʼlum qiladi.
Avvalgi chop etilgan Aktivlarni xususiylashtirish va iqtisodiyotda xususiy sektor ishtirokini oshirishda respublika va mahalliy hokimiyat organlari, shuningdek, davlat ishtirokidagi korxonalar tomonidan amalga oshirilgan ishlarni baholash metodologiyasini ishlab chiqish boʻyicha konsultant jalb qilish yuzasidan taklif taqdim etish uchun soʻrovnoma (RfP)ning qolgan barcha maʼlumotlari oʻzgarishsiz qolmoqda.

The period for accepting proposals for attracting a consulting company to develop a methodology for assessing the level of privatization in sectors of the economy is extended
According to the announcement of the UzSAMA of May 24 this year on the attracting professional consulting company to develop a methodology for assessing the implementation of tasks to increase the share of the private sector in the economy and privatization of assets assigned to the republican and local authorities, as well as enterprises with state participation, the following is reported.
In accordance with the requests of interested professional consulting companies, in order to create additional opportunities for professional training, to conduct these processes in a more transparent and competitive environment, as well as to attract additional potential candidates, the UzSAMA announces the extension of the deadline for receipt of proposals until 18:00 (Tashkent time) on July 8, 2024.
All other information of the previously published Request for Proposals (RfP) for the attraction of a consultant to develop a methodology to assess the work carried out by the republican and local authorities, as well as enterprises with state participation on privatization of assets and expansion of private sector participation in the economy remains unchanged.