"Oʻzagrosanoatloyiha” MCHJning ochiq savdo jarayonlari yuzasidan axborot
Oʻz navbatida, ushbu Aktivni xususiylashtirish jarayonini ilgʻor xalqaro tajriba asosida amalga oshirish uchun “Abrau Capital” (keyingi oʻrinlarda – "Konsultant") kompaniyasi xususiylashtirish boʻyicha Konsultant sifatida jalb etilgan.
Avval berilgan axborotga muvofiq, Majburiyatga ega boʻlgan takliflarni (BO) qabul qilish bosqichiga oʻtkazilgan 3 nafar talabgorlarning qatʼiy narx takliflari joriy yil 23-dekabrga qadar konsultant tomonidan qabul qilinishi belgilangan.
Mazkur muddat davomida Konsultant tomonidan barcha talabgorlarning Majburiyatga ega boʻlgan takliflari (BO) qabul qilinganligini, lekin mazkur takliflar Aktivning sotilishi mumkin boʻlgan bozor qiymatdan past boʻlganligini inobatga olib, sotish jarayoni Aktivni sotib olish boʻyicha qiziqish bildirish (EoI) bosqichidan davom ettiriladi.
Shunga koʻra, Davaktiv agentligi barcha manfaatdor tomonlar va salohiyatli investorlarga “Oʻzagrosanoatloyiha” MChJ ustav kapitalidagi davlat ulushini xususiylashtirish jarayonining Aktivni sotib olish boʻyicha qiziqish bildirish (Expression of Interest) bosqichi muddati 2025-yil 4-fevral kuni soat 23:59 ga (Toshkent vaqti bilan) qadar uzaytirilganligini maʼlum qiladi.
Ushbu eʼlon yoki uning mazmunining biron-bir qismi mazkur eʼlon chop etilishidan kelib chiqib taxmin qilinishi mumkin boʻlgan Davaktiv agentligi, “Abrau Capital” va Kompaniyani sotish bilan bogʻliq biror-bir shakldagi majburiyati sifatida talqin qilinmasligi kerak. Davaktiv agentligi va “Abrau Capital” oʻz xohishiga koʻra har qanday vaqtda va har qanday holatda, birgalikdagi yoki shaxsiy javobgarlikni oʻz zimmalariga olmasdan:
(ii) turli xil manfaatdor shaxslar uchun turli xil tartib-qoidalar boʻyicha ish tutish va/yoki Davaktiv agentligi, Kompaniya va “Abrau Capital” tomonidan koʻzda tutilgan reja-jadval va tartib doirasida istalgan boshqa potensial xaridorni (xaridorlarni) oldindan ogohlantirmasdan chiqarib tashlagan holda bir yoki bir nechta potensial xaridorlar bilan muzokaralar olib borish;

Информация о процессе открытых торгов ООО «Узагросаноатлойиха»
Согласно соответствующим программам приватизации и в соответствии с объявлением Агентства госактивов от 4 ноября текущего года, начался процесс открытых торгов 94,9% государственной доли в уставном капитале ООО «Узагросаноатлойиха» (далее – «Актив»).
Компания «Abrau Capital» (далее«Консультант») была привлечена в качестве консультанта по приватизации для проведения процесса приватизации данного Актива на основе передового международного опыта.
Согласно ранее предоставленной информации, до 23 декабря 2024 года было предусмотрено принятие Консультантом обязывающие ценовые предложения от 3 претендентов, прошедших на этап приема Обязывающих предложений (BO).
Учитывая, что принятые Консультантом в указанный срок Обязывающие предложения (BO) от всех претендентов оказались ниже ориентировочной рыночной стоимости Актива, процесс продажи будет продолжен с этапа выражения заинтересованности в приобретении Актива (Expression of Interest).
Учитывая вышеизложенное, а также с целью проведения процесса продажи в конкурентной среде, Агентство госактивов сообщает всем заинтересованным сторонам о продлении срока приёма заявок на выражение заинтересованности (Expression of Interest) до 23:59 (Ташкентское время) 4 февраля 2025 года.
Все остальные пункты предыдущего объявления о начале этапа выражения заинтересованности для приобретения Актива остаются без изменений.
Настоящее объявление, или какая-либо часть его содержания не должны рассматриваться как форма обязательства со стороны Агентства госактивов и "Abrau Capital" в отношении Реализации Актива, что можно было бы предположить в связи с публикацией настоящего объявления. Агентство госактивов и "Abrau Capital" оставляют за собой право по своему усмотрению в любое время и в любом отношении, не принимая совместной или индивидуальной ответственности:
(ii) следовать различным процедурам в отношении различных заинтересованных лиц, и/или вести переговоры с одним или несколькими потенциальными покупателями в рамках предусмотренного совместно Агентством госактивов и "Abrau Capital" графика и порядка с исключением любого другого потенциального покупателя (покупателей) без предварительного уведомления;