Bir qator davlat aktivlarining xususiylashtirish jarayonlari yuzasidan axborot
I. Davaktiv agentligining joriy yil 4-dekabrdagi “Avto Climate Control” MCHJning 100% davlat ulushini (keyingi oʻrinlarda – “Aktiv”) cotib olish narxi boʻyicha Majburiyatga ega boʻlgan takliflarni (BO) qabul qilish bosqichi toʻgʻrisidagi eʼloniga muvofiq, quyidagilar maʼlum qilinadi.
Davaktiv agentligi talabgorlarni majburiyatga ega boʻlgan tijorat takliflarini tayyorlashda Aktivni moliya-xoʻjalik faoliyatini kompleks tahlil qilish uchun qoʻshimcha muddat berish toʻgʻrisidagi murojaatlariga muvofiq, xususiylashtirish boʻyicha konsultant "Portfolio Investments" kompaniyasining tavsiyasiga asosan, barcha talabgorlarga Aktivni sotib olish narxi boʻyicha Majburiyatga ega boʻlgan takliflarni (BO) qabul qilish muddatini 2025-yil 5-fevral kuni soat 23:59ga (Toshkent vaqti bilan) qadar uzaytirilganligini maʼlum qiladi.
Aktivni xususiylashtirish jarayonining Majburiyatga ega boʻlgan takliflarni (BO) qabul qilish bosqichi toʻgʻrisidagi avvalgi chop etilgan eʼlonning qolgan barcha bandlari oʻzgarishsiz qolmoqda.
II. Davaktiv agentligining joriy yil 2-oktabrdagi “Invest Group Centre” MCHJ ustav kapitalidagi 100% davlat ulushini (keyingi oʻrinlarda – “Aktiv”) ochiq savdo jarayonlari boshlanganligi toʻgʻrisidagi eʼloniga muvofiq, quyidagilar maʼlum qilinadi.
Davaktiv agentligi ushbu Aktivni xususiylashtirish boʻyicha konsultant “Portfolio Investments” kompaniyasining taklifiga asosan, yanada koʻproq salohiyatli investorlarni jalb qilish, mazkur savdo bosqichida talab etiladigan hujjatlarni tayyorlanishiga koʻproq imkoniyat yaratish, shuningdek sotish jarayonlarini raqobat muhitida oʻtkazish maqsadida, barcha manfaatdor tomonlarga “Invest Group Centre” MCHJdagi davlat ulushini xususiylashtirish yuzasidan qiziqish bildirish (Express of Interest) boʻyicha arizalarni qabul qilish muddatini 2025-yil 6-fevral kuni soat 23:59ga (Toshkent vaqti bilan) qadar uzaytirilganligini maʼlum qiladi.
Aktivni sotib olish boʻyicha qiziqish bildirish bosqichi boshlanganligi toʻgʻrisidagi avvalgi chop etilgan eʼlonning qolgan barcha bandlari oʻzgarishsiz qolmoqda.
Ushbu eʼlon yoki uning mazmunining biron-bir qismi mazkur eʼlon chop etilishidan kelib chiqib taxmin qilinishi mumkin boʻlgan Davaktiv agentligi, uning Konsultantlari va Kompaniyani sotish bilan bogʻliq biror-bir shakldagi majburiyati sifatida talqin qilinmasligi kerak. Davaktiv agentligi va uning Konsultantlari oʻz xohishiga koʻra har qanday vaqtda va har qanday holatda, birgalikdagi yoki shaxsiy javobgarlikni oʻz zimmalariga olmasdan:
(ii) turli xil manfaatdor shaxslar uchun turli xil tartib-qoidalar boʻyicha ish tutish va/yoki Davaktiv agentligi, uning Konsultantlari va Kompaniya tomonidan koʻzda tutilgan reja-jadval va tartib doirasida istalgan boshqa potensial xaridorni (xaridorlarni) oldindan ogohlantirmasdan chiqarib tashlagan holda bir yoki bir nechta potensial xaridorlar bilan muzokaralar olib borish;

I. Согласно объявлению Агентства госактивов от 4 декабря текущего года об этапе принятия Обязывающих предложений (BO) по приобретению 100% государственной доли в уставном капитале ООО «Avto Climate Control» (далее – «Актив»), сообщается следующее:
Согласно обращениям претендентов по предоставлению дополнительного времени для комплексного анализа финансово-хозяйственной деятельности Актива при подготовке обязывающего коммерческого предложения, а также на основании рекомендации консультанта по приватизации «Portfolio Investments», всем претендентам сообщается о продлении срока приема Обязывающих предложений (BO) по покупке Актива до 23:59 (Ташкентское время) 5 февраля 2025 года.
II. Согласно объявлению Агентства госактивов от 2 октября текущего года о начале открытого процесса продаж 100% государственной доли в уставном капитале ООО «Invest Group Centre» (далее – «Актив»), сообщается следующее.
Агентство госактивов, на основе рекомендации Консультанта по приватизации «Portfolio Investments», в целях привлечения еще больше потенциальных инвесторов, создания дополнительной возможности для подготовки необходимых документов в соответствии с требованиями данного этапа продажи, а также проведения процессов продажи в конкурентной среде, сообщает о продлении срока приема заявок на выражение заинтересованности (Expression of Interest) в покупке государственной доли в ООО «Invest Group Centre» до 23:59 (Ташкентское время) 6 февраля 2025 года.
Настоящее объявление, или какая-либо часть его содержания не должны рассматриваться как форма обязательства со стороны Агентства госактивов и его Консультантов в отношении Реализации Актива, что можно было бы предположить в связи с публикацией настоящего объявления. Агентство госактивов и его Консультанты оставляют за собой право по своему усмотрению в любое время и в любом отношении, не принимая совместной или индивидуальной ответственности:
(ii) следовать различным процедурам в отношении различных заинтересованных лиц, и/или вести переговоры с одним или несколькими потенциальными покупателями в рамках предусмотренного совместно Агентством госактивов и его Консультантами графика и порядка с исключением любого другого потенциального покупателя (покупателей) без предварительного уведомления;