Bir qator davlat aktivlarining xususiylashtirish jarayonlari yuzasidan axborot
I. Davaktiv agentligining joriy yil 4-dekabrdagi “Avto Climate Control” MCHJning 100% davlat ulushini (keyingi oʻrinlarda – “Aktiv”) cotib olish narxi boʻyicha Majburiyatga ega boʻlgan takliflarni (BO) qabul qilish bosqichi toʻgʻrisidagi eʼloniga muvofiq, quyidagilar maʼlum qilinadi.
Davaktiv agentligi talabgorlarni majburiyatga ega boʻlgan tijorat takliflarini tayyorlashda Aktivni moliya-xoʻjalik faoliyatini kompleks tahlil qilish uchun qoʻshimcha muddat berish toʻgʻrisidagi murojaatlariga muvofiq, xususiylashtirish boʻyicha konsultant "Portfolio Investments" kompaniyasining tavsiyasiga asosan, barcha talabgorlarga Aktivni sotib olish narxi boʻyicha Majburiyatga ega boʻlgan takliflarni (BO) qabul qilish muddatini 2025-yil 5-fevral kuni soat 23:59ga (Toshkent vaqti bilan) qadar uzaytirilganligini maʼlum qiladi.
Aktivni xususiylashtirish jarayonining Majburiyatga ega boʻlgan takliflarni (BO) qabul qilish bosqichi toʻgʻrisidagi avvalgi chop etilgan eʼlonning qolgan barcha bandlari oʻzgarishsiz qolmoqda.
II. Davaktiv agentligining joriy yil 2-oktabrdagi “Invest Group Centre” MCHJ ustav kapitalidagi 100% davlat ulushini (keyingi oʻrinlarda – “Aktiv”) ochiq savdo jarayonlari boshlanganligi toʻgʻrisidagi eʼloniga muvofiq, quyidagilar maʼlum qilinadi.
Davaktiv agentligi ushbu Aktivni xususiylashtirish boʻyicha konsultant “Portfolio Investments” kompaniyasining taklifiga asosan, yanada koʻproq salohiyatli investorlarni jalb qilish, mazkur savdo bosqichida talab etiladigan hujjatlarni tayyorlanishiga koʻproq imkoniyat yaratish, shuningdek sotish jarayonlarini raqobat muhitida oʻtkazish maqsadida, barcha manfaatdor tomonlarga “Invest Group Centre” MCHJdagi davlat ulushini xususiylashtirish yuzasidan qiziqish bildirish (Express of Interest) boʻyicha arizalarni qabul qilish muddatini 2025-yil 6-fevral kuni soat 23:59ga (Toshkent vaqti bilan) qadar uzaytirilganligini maʼlum qiladi.
Aktivni sotib olish boʻyicha qiziqish bildirish bosqichi boshlanganligi toʻgʻrisidagi avvalgi chop etilgan eʼlonning qolgan barcha bandlari oʻzgarishsiz qolmoqda.
Ushbu eʼlon yoki uning mazmunining biron-bir qismi mazkur eʼlon chop etilishidan kelib chiqib taxmin qilinishi mumkin boʻlgan Davaktiv agentligi, uning Konsultantlari va Kompaniyani sotish bilan bogʻliq biror-bir shakldagi majburiyati sifatida talqin qilinmasligi kerak. Davaktiv agentligi va uning Konsultantlari oʻz xohishiga koʻra har qanday vaqtda va har qanday holatda, birgalikdagi yoki shaxsiy javobgarlikni oʻz zimmalariga olmasdan:
(ii) turli xil manfaatdor shaxslar uchun turli xil tartib-qoidalar boʻyicha ish tutish va/yoki Davaktiv agentligi, uning Konsultantlari va Kompaniya tomonidan koʻzda tutilgan reja-jadval va tartib doirasida istalgan boshqa potensial xaridorni (xaridorlarni) oldindan ogohlantirmasdan chiqarib tashlagan holda bir yoki bir nechta potensial xaridorlar bilan muzokaralar olib borish;

Information on privatization processes of several state assets
I. In accordance with the announcement of the State Assets Management Agency on December 4 this year, on the stage of acceptance of Binding Offers (BO) for the purchase of 100% state share in the authorized capital of "Avto Climate Control" LLC (hereinafter - the "Asset"), the following is reported:
According to the requests of applicants to provide additional time for a comprehensive analysis of financial and economic activities of the Asset in the preparation of binding offers, as well as based on the recommendation of the privatization consultant Portfolio Investments, all applicants are informed about the extension of the deadline for receipt of Binding Offers (BO) until 23:59 (Tashkent time) on February 5, 2025.
II. According to the announcement of the State Assets Management Agency dated October 2 this year, on the beginning of the open sales process of 100% state share in the authorized capital of “Invest Group Centre” LLC, the following is reported.
The State Assets Management Agency, based on the recommendation of the privatization consultant “Portfolio Investments”, in order to attract more potential investors, to create an additional opportunity to prepare the necessary documents in accordance with the requirements of this stage of the sale, as well as to conduct the sale process in a competitive environment, announces the extension of the deadline for receipt of Expression of Interest applications in the purchase of state share in the authorized capital of “Invest Group Centre” LLC until 23:59 (Tashkent time) on February 6, 2025.
In case of interest it is necessary to send an application to the following e-mail address: munir.yakubov@piamg.uz
All other information of the previously published announcement on the beginning of the Expression of Interest stage remains unchanged.
This announcement, or any part of its content, should not be taken as a form of obligation on the part of the State Assets Management Agency, and its Consultants  in relation to the Asset sale, as one might assume in connection with the publication of this announcement. The State Assets Management Agency and and its Consultants reserves the right, in its sole discretion, at any time and in any respect, without assuming joint or individual responsibility:
(ii) Follow different procedures with respect to different stakeholders and/or negotiate with one or more potential buyers within the schedule and procedure established jointly by the State Assets Management Agency and and its Consultants, to the exclusion of any other potential buyer(s) without prior notice;