8-mart – Xalqaro  xotin-qizlar bayramiga bagʻishlangan tadbir
8-mart - Xalqaro xotin-qizlar bayrami kuni goʻzal va betakror yurtimizga bahor nafasi kirib kelganidan darak beradi. Qutlugʻ sanada xotin-qizlarga ehtirom koʻrsatish anʼanasi yil sayin umumdavlat ahamiyatiga ega boʻlib, yuqori maqom darajasiga koʻtarilmoqda.
Davlat aktivlarini boshqarish agentligida ham 8-martXalqaro xotin-qizlar kuni nishonlandi va bayram tadbiri tashkil qilindi.
Ayol azaldan mehr-shafqat va sadoqat timsoli boʻlib kelgan. Inson, oila, ayol tushunchalarini bir-biridan ajralgan holda tasavvur etib boʻlmaydi. Oilani ham, jamiyatni ham birlashtirib, unga fayzu barokot kiritadigan xonadonlarimizni mehr-muhabbat, nafosat, ezgulik nuri bilan munavvar qiladigan zotlar ham aslida moʻtabar onalarimiz, munis opa-singillarimizdir. Ulugʻ donishmandlar Vatanga eng munosib taʼrif izlaganda, uni Ona siymosiga qiyos etganlarida katta maʼno bor.
Xalqimizning buyuk tarixida oʻzining jasorat va matonati, aql-zakovati, nafosat va nazokati bilan oʻchmas nom qoldirgan Toʻmaris, Bibixonim, Gulbadanbegim, Zebuniso, Nodira, Uvaysiy, Anbar Otin va boshqa yuzlab ayollarimizni hamisha ehtirom bilan tilga olamiz. Ayollarga boʻlgan cheksiz hurmat-ehtiromimizning yana bir sababi shundaki, ayol avvalo har bir insonning beshigini tebratadigan, uning yuragiga odamiylik fazilatlarini singdiradigan, uni hayot boʻronlaridan asrab-avaylaydigan fidoiy insondir.
Tadbirda soʻzga chiqqanlar goʻzal ayollarni va opa-singillarimizni bahor va nafosat ayyomi boʻlmish bayram bilan tabriklab, ularga uzoq umr, oilaviy baxt-saodat, bahoriy kayfiyat hamroh boʻlishini tilab qoldilar va ayollarga bagʻishlangan tabrik sherlarini eshittirdilar.

Мероприятие посвященное 8 марта – Международному женскому дню
8 марта - Международный женский день – знак того, что в нашу прекрасную и неповторимую страну пришло дыхание весны. Традиция проявлять почитание к женщинам в этот день с каждым годом приобретает общегосударственное значение и поднимается на более высокий уровень.
Сегодня в Агентстве госактивов также отметили Международный женский день и организовали праздничное мероприятие.
Женщина всегда была символом сострадания и верности. Понятия человека, семьи, женщины невозможно представить отдельно друг от друга. Те, кто объединяет семью и общество и освещает наши дома светом любви, благодати и добра, на самом деле являются нашими почтенными матерями и сестрами. Когда великие мудрецы искали наиболее подходящее определение Родины, имело смысл сравнивать ее с фигурой Матери.
Мы всегда с уважением вспоминаем Томарис, Бибиханум, Гульбаданбегим, Зебунисо, Надиру, Увайсий, Анбар Отин и сотни других женщин, оставивших неизгладимое имя в великой истории нашего народа своей смелостью и упорством, умом, элегантностью и грацией. Другая причина нашего бесконечного уважения к женщине состоит в том, что женщина – это прежде всего самоотверженный человек, качающий колыбель каждого человека, вселяющий в его сердце человеческие качества, защищающий его от жизненных бурь.
Выступившие на мероприятии поздравили прекрасных женщин коллектива и наших сестер с праздником весны и нарядности, пожелали им долгих лет жизни, семейного счастья, весеннего настроения и прочитали поздравительные стихи, посвященные женщинам.