O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2023-yil 28-fevraldagi PF–27-son Farmoni bilan tasdiqlangan 2022–2026 yillarga mo‘ljallangan Yangi O‘zbekistonning taraqqiyot strategiyasini “Insonga e'tibor va sifatli ta'lim yili”da amalga oshirishga oid Davlat dasturida belgilangan topshiriqlar doirasida Davaktiv agentligi tomonidan baholashning xalqaro standartlari tamoyillari asosida yagona yondashuvni va bozor konyunkturasini hisobga olishni ta'minlaydigan O‘zbekiston Respublikasining Yagona milliy baholash standarti va uning metodikalari o‘zbek va rus tilllaridagi yangi tahriri loyihalari ishlab chiqildi hamda normativ-huquqiy hujjatlarni jamoatchilik muhokamasi portaliga (regulation.gov.uz) joylashtirildi. (ID-85337)
Ushbu loyiha bilan quyidagi havola orqali batafsil tanishib chiqishingiz hamda taklif va tavsiyalaringizni joriy yilning 15-sentabriga qadar “license@davaktiv.uz” elektron pochta manzili orqali taqdim etishingiz mumkin.

Проект Единого национального стандарта оценки Республики Узбекистан в новой редакции размещен на портале regulation.gov.uz
В рамках Государственной программы по реализации Стратегии развития Нового Узбекистана на 2022 - 2026 годы в «Год заботы о человеке и качественного образования», утверждённой Указом Президента Республики Узбекистан от 28 февраля 2023 года №ПФ-27 Агентством госактивов разработан и размещён на портале обсуждения проектов нормативно-правовых актов (regulation.gov.uz) проект новой редакции Единого национального стандарта оценки Республики Узбекистан  на узбекском и русском языках (ID-85337), обеспечивающий единый подход оценки на основе принципов международных стандартов оценки и рыночной конъюнктуры.
С данным проектом Вы можете подробно ознакомиться по следующей ссылке, а также направить свои замечания и предложения до 15 сентября текущего года на электронный адрес «license@davaktiv.uz».