O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2023-yil 28-fevraldagi PF–27-son Farmoni bilan tasdiqlangan 2022–2026 yillarga mo‘ljallangan Yangi O‘zbekistonning taraqqiyot strategiyasini “Insonga e'tibor va sifatli ta'lim yili”da amalga oshirishga oid Davlat dasturida belgilangan topshiriqlar doirasida Davaktiv agentligi tomonidan baholashning xalqaro standartlari tamoyillari asosida yagona yondashuvni va bozor konyunkturasini hisobga olishni ta'minlaydigan O‘zbekiston Respublikasining Yagona milliy baholash standarti va uning metodikalari o‘zbek va rus tilllaridagi yangi tahriri loyihalari ishlab chiqildi hamda normativ-huquqiy hujjatlarni jamoatchilik muhokamasi portaliga (regulation.gov.uz) joylashtirildi. (ID-85337)
Ushbu loyiha bilan quyidagi havola orqali batafsil tanishib chiqishingiz hamda taklif va tavsiyalaringizni joriy yilning 15-sentabriga qadar “license@davaktiv.uz” elektron pochta manzili orqali taqdim etishingiz mumkin.

Draft of the Unified National Valuation Standard of the Republic of Uzbekistan in a new edition placed on the portal regulation.gov.uz
In accordance with the State Programme for the implementation of the New Uzbekistan Development Strategy for 2022-2026 in the "Year of Human Care and Quality Education" approved by the Presidential Resolution of the Republic of Uzbekistan dated 28 February 2023 under number PR-27, the State Assets Management Agency has developed and placed on the portal for discussion of draft regulatory legal acts (regulation.gov.uz) a draft of the Unified National Valuation Standard of the Republic of Uzbekistan in a new edition in Uzbek and Russian languages (ID-85337), ensuring the adoption of a unified approach based on the principles of international valuation standards and market conditions.
You can view this draft in detail at the following link and submit your suggestions and comments on this draft until 15 September 2023 to the email address "license@davaktiv.uz".