Boʻstonliq tumani "Humson" qishlogʻidagi dam olish maskanining ochiq savdo jarayoni boshlanganligi toʻgʻrisida eʼlon
Tegishli xususiylashtirish dasturlariga muvofiq, Davlat aktivlarini boshqarish agentligi (keyingi oʻrinlarda – Davaktiv agentligi) “Humson sanatoriysi” MChJ ustav kapitalidagi 100 foiz davlat ulushini (keyingi oʻrinlarda – Aktiv) professional konsultant jalb qilgan holda ochiq savdo jarayonlari boshlanganligini eʼlon qiladi.
“RSM Uzbekistan” kompaniyasi (keyingi oʻrinlarda – Konsultant) ushbu xususiylashtirish jarayonini ilg‘or xalqaro tajriba asosida amalga oshirish uchun Davaktiv agentligining xususiylashtirish boʻyicha konsultanti sifatida tanlab olindi.
Dam olish maskani Toshkent viloyatining Bo'stonliq tumanida, Humson qishlog'i, Ugom tog' tizimlari yon-bag‘rida, go'zal va tengsiz manzaralar qo'ynida, dengiz sathidan 1000 metr balandlikda, Toshkent shahridan 80 km shimoli-sharqda joylashgan.
• Manzili: Toshkent viloyati, Bo‘stonliq tumani, “Humson” mahallasi, Ugom koʻchasi, 121-uy;
• Umumiy maydoni: 14,93 ga;
• Bino-inshootlar maydoni: 14 971,1 kv.m;
• Mavjud xonalar soni 253 ta.
Savdo jarayoni ikki bosqichda amalga oshiriladi, jumladan sotib olish boʻyicha qiziqish bildirish (Express of interest) hamda Majburiyatga ega boʻlgan taklif (BO) taqdim etish bosqichlari.
Sotuv jarayonining Sotib olish bo‘yicha qiziqish bildirish (Express of Interest) bosqichini amalga oshirish toʻgʻrisida:
Ishtirokchilardan quyidagi maʼlumotlar bilan aktiv bo'yicha sotib olish yuzasidan qiziqish bildirish toʻgʻrisidagi arizalarini (Express of interest) taqdim etishlari soʻraladi:
1. Talabgor jismoniy shaxs bo‘lganda: pasport/ID karta nusxasi, Aktivni sotib olish uchun moliyaviy imkoniyati to‘g‘risidagi maʼlumotlar;
2. Talabgor yuridik shaxs bo‘lganda:
• korxona/firma to‘g‘risida maʼlumotlar, shu jumladan taʼsis hujjatlari (ustav) va faoliyat guvohnomasi nusʼhasi, STIR maʼlumoti;
• taʼsischisi/ishtirokchisi, aksiyadori bir nafardan ko‘p bo‘lgan hollarda 5 foizdan ortiq ulushi mavjud taʼsischi/ishtirokchi/aksiyadorining ulushini ko‘rsatgan holda ularning har biri hamda yakuniy benefitsiari to‘g‘risida maʼlumot;
• oxirgi 3 yillik moliyaviy hisoboti nusхasi (tashkil topganiga 3 yildan kam bo‘lgan hollarda, tashkil topgan davrdan boshlab faoliyati davridagi moliyaviy hisoboti nusxasi).
Talabgorlar qiziqish bildirishi toʻgʻrisidagi arizalarini xohishlariga koʻra oʻzbek, rus yoki ingliz tillarida tayyorlab 2024-yil 31-oktabr soat 18:00ga (Toshkent vaqti bilan) qadar info@rsm.uz elektron pochta manziliga yuborishlari lozim.
• davlat ishtirokidagi korxona bo‘lmasligi (ustav fondidagi (ustav kapitalidagi) davlat ulushi miqdori 50 foizdan ortiq bo‘lgan xo‘jalik jamiyati yoxud ustav fondidagi (ustav kapitalidagi) davlat ulushi miqdori xo‘jalik jamiyatining boshqa har bir aksiyadori (ishtirokchisi) ulushiga nisbatan ko‘p bo‘lgan xo‘jalik jamiyati, shuningdek davlat unitar korxonasi);
• Dimitriy Abbasov, “RSM Uzbekistan” kompaniyasi mutaxassisi: d.abbasov@rsm.uz, tel. +998(91) 770-16-73.
• Shoxruh Ohunov, Davaktiv agentligi departament boshligʻi: tender@davaktiv.uz, tel. +998(71) 259-20-23.
Oʻz navbatida, Majburiyatga ega boʻlgan taklif (BO) bosqichiga oʻtgan talabgorlar bilan majburiyatga ega boʻlgan takliflarni taqdim etishlaridan avval taklif etiladigan qatʼiy narx taklifining kamida 1 foizini kafolatli to‘lov sifatida amalga oshirilishi, shu bilan birga talabgorlarga Aktivning faoliyatini kamida 5 yil saqlab qolish hamda Aktiv negizida amalga oshiriladigan loyiha “Chorvoq” turistik rekreatsion zonasi direksiyasi bilan yozma ravishda kelishilgan holda amalga oshirish shartlari belgilanadi.
Sotish jarayonining barcha bosqichlarining natijalari boʻyicha Davaktiv agentligining rasmiy sahifalarida axborot berib boriladi va Konsultant tomonidan jarayonda ishtirok etgan talabgorlarning har biriga tegishli jarayon xati (Process Letter) orqali individual ravishda xabardor qilinadi.
Diskleymer:
Ushbu eʼlon yoki uning mazmunining biron-bir qismi mazkur eʼlon chop etilishidan kelib chiqib taxmin qilinishi mumkin boʻlgan Davaktiv agentligi va “RSM”ning Aktivni sotish bilan bogʻliq biror-bir shakldagi majburiyati sifatida talqin qilinmasligi kerak. Davaktiv agentligi va “ RSM” oʻz xohishiga koʻra har qanday vaqtda va har qanday munosabatda, birgalikdagi yoki shaxsiy javobgarlikni oʻz zimmalariga olmasdan:
(ii) turli xil manfaatdor tomonlar uchun turli xil tartib-qoidalar boʻyicha ish tutish va/yoki Davaktiv agentligi va “RSM” tomonidan koʻzda tutilgan reja-jadval va tartib doirasida istalgan boshqa potensial xaridorni (xaridorlarni) oldindan ogohlantirmasdan chiqarib tashlagan holda bir yoki bir nechta potensial xaridorlar bilan muzokaralar olib borish;
(iii) aniq bir sababga koʻra sotish jarayonini toʻxtatish;
(iv) va/yoki istalgan vaqtda va sabablarni tushuntirmasdan Savdoga taalluqli boʻlgan har qanday potensial xaridor (xaridorlar) bilan har qanday muhokama va muzokaralarni olib borish/tugatish huquqlarini oʻzida saqlab qoladi.

Объявление о начале открытого процесса продажи зоны отдыха в селе "Хумсан" Бостанлыкского района
Согласно соответствующим программам приватизации, Агентство по управлению государственными активами (далее – Агентство госактивов) объявляет о начале открытого процесса продажи 100% государственной доли в уставном капитале ООО «Хумсон санаторийси» (далее – Актив) посредством привлечение профессионального консультанта.
Компания «RSM Uzbekistan» (далее – Консультант) была отобрана Агентством госактивов в качестве консультанта по приватизации для осуществления процесса приватизации на основе передового международного опыта.
Зона отдыха расположена в селе Хумсан, Бостанлыкском районе Ташкентской области, на склонах горной системы Угам, среди красивых и уникальных пейзажей, на высоте 1000 метров над уровнем моря, в 80 км к северо-востоку от города Ташкент.
• Адрес: Ташкентская область, Бостанлыкский район, село «Хумсан», улица Угам, дом 121;
• Общая площадь: 14,93 га;
• Площадь зданий и сооружений: 14971,1 кв.м.;
• Количество доступных номеров – 253.
Процесс продажи Актива осуществляется на основе метода публичного приглашения к переговорам, который открыт для всех заинтересованных лиц (далее – Участники).
Процесс продажи будет осуществляться в два этапа, включая этапы Выражение заинтересованности (Express of interest) и сбора Обязывающих предложений (BO).
О реализации этапа Выражения заинтересованности (Express of interest) процесса продаж:
Заявки на выражение заинтересованности (Express of interest) могут быть подготовлены на узбекском, русском или английском языках и направлены до 18:00 (ташкентское время) 31 октября 2024 года на электронный адрес info@rsm.uz.
• Димитрий Аббасов, специалист компании «RSM Uzbekistan»: d.abbasov@rsm.uzтел.: +998(91) 770-16-73.
В свою очередь, перед подачей обязывающих предложений с участниками торгов, прошедшими на этап подачи Обязывающих предложений (BO), устанавливаются обязательства по внесению не менее 1 % от суммы предлагаемой обязывающей цены предложения в качестве гарантийного платежа (заклад), а также обязуется сохранять деятельность Актива в течение не менее 5 лет и реализацию любого проекта на теретории Актива по письменному согласованию с Дирекцией туристско-рекреационной зоны «Чорвок».
Настоящее объявление, или какая-либо часть его содержания не должны рассматриваться как форма обязательства со стороны Агентства госактивов, “RSM Uzbekistan” в отношении Реализации Актива, что можно было бы предположить в связи с публикацией настоящего объявления. Агентство госактивов и “RSM Uzbekistan” оставляет за собой право по своему усмотрению в любое время и в любом отношении, не принимая совместной или индивидуальной ответственности:
(ii) следовать различным процедурам в отношении различных заинтересованных лиц, и/или вести переговоры с одним или несколькими потенциальными покупателями в рамках предусмотренного совместно Агентством госактивов и “RSM Uzbekistan” графика и порядка с исключением любого другого потенциального покупателя (покупателей) без предварительного уведомления;