Bir qator loyihalashtirish sohasida faoliyat ko‘rsatuvchi korxonalarni xususiylashtirish jarayonlari yuzasidan axborot
Davaktiv agentligining joriy yil 22-iyuldagi “ToshuyjoyLITI” AJ ustav kapitalidagi 61,6% hamda 5-avgustdagi “Oʻzogʻirsanoatloyiha” AJ ustav kapitalidagi 81,7% davlat aksiyalar paketlariniini sotish jarayoni boshlanganligi toʻgʻrisidagi eʼlonlariga muvofiq, quyidagilar maʼlum qilinadi.
Davaktiv agentligi xususiylashtirish boʻyicha konsultant “Abrau Capital” kompaniyasining taklifiga asosan, mazkur sotish jarayonlarida raqobat muhitini taʼminlash maqsadida, barcha manfaatdor tomonlar va salohiyatli investorlarga “ToshuyjoyLITI” AJ hamda “Oʻzogʻirsanoatloyiha” AJ lardagi davlat aksiyalar paketlarini xususiylashtirish yuzasidan qiziqish bildirish (Express of Interest) boʻyicha arizalarni qabul qilish muddatini 2024-yil 15-oktyabr kuni soat 18:00ga (Toshkent vaqti bilan) qadar uzaytirilganligini maʼlum qilinadi.
Qiziqish bildirilgan taqdirda, arizalarni quyidagi elektron pochta manziliga yuborish lozim: almo@abraucapital.com.
Avvalgi chop etilgan “ToshuyjoyLITI” AJ va “Oʻzogʻirsanoatloyiha” AJ davlat aksiyalar paketlarini sotib olish boʻyicha qiziqish bildirish bosqichi boshlanganligi toʻgʻrisidagi eʼlonlarning qolgan barcha bandlari oʻzgarishsiz qolmoqda.

Информация о процессах приватизации некоторых предприятий, осуществляющих деятельность в сфере проектирования
Согласно объявлениям Агентства госактивов от 22 июля и 5 августа текущего года, о начале процесса продажи 61,6% пакета государственных акций в уставном капитале АО «ТошуйжойЛИТИ», а также 81,7% пакета государственных акций в уставном капитале АО «Узогирсаноатлойиха», сообщается следующее.
Агентство госактивов, на основе предложения консультанта по приватизации «Abrau Capital», в целях обеспечения конкурентной среды в данных процессах продажи, всем заинтересованным лицам и потенциальным инвесторам сообщает о продлении срока приема заявок на выражение заинтересованности (Express of interest) в покупке пакета государственных акций в АО «ТошуйжойЛИТИ» и АО "Узогирсаноатлойиха" до 18:00 (Ташкентское время) 15 октября 2024 года.
В случае заинтересованности необходимо отправить заявку на следующий адрес электронной почты: almo@abraucapital.com
Вся остальная информация ранее опубликованных объявлений о начале этапов выражения заинтересованности в покупке пакета государственных акций в АО «ТошуйжойЛИТИ» и АО "Узогирсаноатлойиха" остаются без изменений.