Savdo jarayoni ikki bosqichda amalga oshiriladi, jumladan sotib olish boʻyicha qiziqish bildirish (Express of interest) hamda Majburiyatga ega boʻlan taklif (BO) taqdim etish bosqichlari, yakuniy bosqichda talabgorlar tomonidan taklif etiladigan qatʼiy narx taklifining kamida 1 foizini kafolatli toʻlov sifatida amalga oshirilishi belgilanadi.
1. Korxonaning asosiy faoliyat turini 10 yildan kam boʻlmagan muddat davomida saqlab qolish, mahsulotlarning litsenziati boʻlgan “General Motors” kompaniyasi (AQSh) tomonidan tasdiqlangan yetkazib beruvchi bilan texnik qoʻllab-quvvatlash boʻyicha litsenziya kelishuvlariga va “General Motors” texnologiyalari bilan bogʻliq texnologik jihozlardan foydalanish yuzasidagi "Bosh Alyans" kelishuvida oʻrnatilgan talablar va tegishli cheklovlarga qatʼiy rioya qilish.
Oʻz navbatida, Majburiyatga ega boʻlgan taklif (BO) bosqichiga muvaffaqiyatli oʻtgan talabgorlar bilan, majburiyatga ega boʻlgan takliflarni taqdim etishlaridan avval, Aktivni sotib olish boʻyicha asosiy shartlar aks ettirilgan kelishuv imzolanadi.
Talabgorlar qiziqish bildirishi toʻgʻrisidagi arizalarini xohishlariga koʻra oʻzbek, rus yoki ingliz tillarida tayyorlab 2024-yil 27-avgust soat 18:00ga (Toshkent vaqti bilan) qadar munir.yakubov@piamg.uz elektron pochta manziliga yuborishlari lozim.

Announcement of the start of the process of selling the state share in the authorized capital of Avtooyna LLC
In accordance with the relevant privatization programs, the State Assets Management Agency (hereinafter - the UzSAMA) announces the start of the sales process of 100% state share in the authorized capital of "Avtooyna" LLC (hereinafter - the Asset/Enterprise) by privatization method of public invitation to negotiations.
"Avtooyna" LLC was established in 1998, the main activity is production of automobile glass for vehicles of any brand and model. The enterprise produces more than 150 types of products, and the production volume is more than 420 thousand pieces per year. The Enterprise uses modern technologies of world famous companies such as Bystronic Glass (Switzerland), Cugher Glass, Ctriulzi, Mario Argiro, Kera Glass (Italy), Glassrobots, Pilkington (Finland) and Vetrotool (Spain).
1. Maintaining the core operations of the Enterprise for a period of at least 10 years. Strict compliance with technical support license agreements with a supplier approved by General Motors (USA) - the product licensee, as well as with the requirements and related restrictions set forth in the "General Alliance" agreement for the use of technological equipment related to General Motors technologies;
The Expression of Interest can be prepared in Uzbek, Russian or English languages until 18:00 (Tashkent time) on August 27, 2024 and sent to the e-mail address munir.yakubov@piamg.uz