Avval xabar berilganidek mazkur xususiylashtirish jarayonlari “Abrau Capital“ kompaniyasi  (keyingi oʻrinlarda – Konsultant) tomonidan Xususiylashtirish bo‘yicha maslahatchi sifatida olib borilmoqda.
“ToshuyjoyLITI” AJ:
• Institut qurilishda meʼyoriy hujjatlarni ishlab chiqish, fuqarolik inshootlarining seysmik chidamliligi, fuqarolik inshootlarining namunaviy loyihalarini ishlab chiqish;
• turli maqsadlardagi bino va inshootlarni, muhandislik tarmoqlarini, shuningdek, avtomobil yoʻllari va yoʻl infratuzilmasini yangidan qurish, rekonstruksiya qilish va kapital taʼmirlash boʻyicha loyiha-smeta hujjatlarini ishlab chiqish;
• binolar va inshootlarning texnik holatini tekshirish;
• bino va inshootlarning yuk koʻtaruvchi konstruksiyalarini tiklash va mustahkamlash loyihalarini ishlab chiqish;
• zilzilaga chidamli binolarni qurish sohasidagi ilmiy-tadqiqot ishlari, shu jumladan loyiha-qidiruv ishlarini amalga oshiradi.
Sotuv jarayonining joriy bosqichini amalga oshirish toʻgʻrisida:
Talabgorlar qiziqish bildirishi toʻgʻrisidagi arizalarini xohishlariga koʻra oʻzbek, rus yoki ingliz tillarida tayyorlab 2024-yil 22-avgust soat 18:00ga (Toshkent vaqti bilan) qadar almo@abraucapital.com elektron pochta manziliga yuborishlari lozim.
• Aktivni sotib olishi uchun moliyaviy resurslarini yetarliligi;
• Olimjon Alimov, “Abrau Capital” kompaniyasi direktori: almo@abraucapital.com, tel. +998(97) 783-75-27;
• Talat Samandarov, Davaktiv agentligi Boshqarma boshligʻi: tender@davaktiv.uz, tel. +998(71)259-20-67.
Davlat aktivini kelgusidagi faoliyatiga qoʻyiladigan shartlar:
Davlat aktivi xaridori Jamiyatning asosiy faoliyat turini 5 (besh) yildan kam bo‘lmagan muddatda saqlab qolish majburiyatini o‘z zimmasiga oladi.
Oʻz navbatida, Majburiyatga ega boʻlgan taklif (BO) bosqichiga muvaffaqiyatli oʻtgan talabgorlar bilan, majburiyatga ega boʻlgan takliflarni taqdim etishlaridan avval, Aktivni sotib olish boʻyicha asosiy shartlar aks ettirilgan Kelishuv imzolanadi.
Sotish jarayonining kelgusi bosqichlari toʻgʻrisida:
Majburiyatga ega boʻlgan taklif (BO) takliflarni qabul qilish bosqichiga oʻtgan talabgorlar bilan Axborotni oshkor etmaslik toʻgʻrisidagi bitim (NDA) imzolanadi hamda Konsultant tomonidan tayyorlangan Aktiv faoliyati toʻgʻrisida maʼlumot va tahliliy maʼlumotlar (Due-diligence) bilan tanishish uchun virtual maʼlumotlar xonasiga (VDR) kirish, Aktivga tashrif buyurgan holda uning boshqaruv organiga savollar berish imkoniyati yaratiladi.

Announcement on the start of the sale process of state shares in the authorized capital of "ToshuyjoyLITI" JSC
In accordance with the relevant privatization programs, State Assets Management Agency (hereinafter - the UzSAMA) announces the start of the sale process of 61,6% state share in the authorized capital of "ToshuyjoyLITI" JSC (hereinafter – Asset/Company) by privatization method of public invitation to negotiations.
As previously reported, the company "Abrau Capital" (hereinafter - Consultant) carries out this Agreement as a consultant on privatization of the UzSAMA.
"ToshuyjoyLITI" JSC:
• The Institute develops normative documents in construction, seismic resistance of civil structures, development of model projects of civil structures;
• development of project-estimate documents for the new construction, reconstruction and capital repair of buildings and structures of various purposes, engineering networks, as well as highways and road infrastructure;
• inspection of the technical condition of buildings and structures;
• development of projects for restoration and strengthening of load-bearing structures of buildings and structures;
• carries out scientific research works in the field of construction of earthquake-resistant buildings, including project-research works.
About the implementation of the current stage of the sales process:
1. Brief information about the participant (including STIR, type of activity);
2. Information on shareholders/founders (indicated by the share of ownership) and ultimate beneficiaries with a share of more than 5 percent in the authorized capital of the participant;
3. Financial report on the last 3 years of activity.
The Expression of Interest can be prepared in Uzbek, Russian or English languages until 18:00 (Tashkent time) on August 22, 2024 and sent to the following e-mail address: almo@abraucapital.com.
After the acceptance of applications has been completed, the Consultant will individually inform the participants about the organization of the next stage of the sales process by sending a Process Letter.
• Olimjon Alimov,"Abrau Capital" company director: almo@abraucapital.comtel.: +998(97) 783-75-27;
• Talat Samandarov, Head of  division of the UzSAMA: tender@davaktiv.uztel.: +998(71) 259-20-67.
Conditions for the future activity of the state asset:
The buyer of the state asset undertakes to maintain the main activity of the Company for a period of not less than 5 (five) years.
In turn, prior to submission of binding offers with the participants of sales who passed to the stage of submission Binding Offers (BO), an Agreement with the main terms for acquisition of the Asset will be signed.