3-iyun sanasida o'tkazilgan onlayn savdolar natijasi
632 ta lot onlayn auksion savdolariga chiqarildi. Shuningdek, boshlang'ich narxi 112,7 mlrd so'm bo'lgan 2 842 ta lot 143,9 mlrd so‘mga realizatsiya qilindi.
• boshlang'ich narxi 2 mlrd so‘m
Jizzax viloyati Paxtakor tumanida joylashgan boshlang'ich narxi 692,9 mln so‘m bo‘lgan Davlat aktivlarini boshqarish agentligi Jizzax viloyat hududiy boshqarmasi balansidagi noturar bino 727,5 mln so‘mga sotildi.
• soni 60 ta
• sotilgan narxi 2,1 mlrd so‘m
Toshkent shahri Chilonzor tumanida joylashgan boshlang‘ich yillik ijara stavkasi 127,3 mln so‘m bo‘lgan Tashqi ishlar vazirligi Xo‘jalik-ta’minoti boshqarmasi balansidagi yer to‘la qismi 573 mln so‘mga ijaraga berildi.
• soni 97 ta
• boshlang'ich narxi 32,1 mlrd so‘m
• sotilgan narxi 36,7 mlrd so‘m
• yer maydoni 10,5 ga
Surxondaryo viloyati Termiz shahridan boshlang‘ich narxi 291,3 mln so‘m bo‘lgan ko‘p qavatli turar-joy binolari qurish uchun 20 sotix yеr uchastkasi 1,2 mlrd so‘mga sotildi.
• soni 2 586 ta
• boshlang'ich narx 60,1 mlrd so'm
• sotilgan narx 77,2 mlrd so'm
• yer maydoni 6 050,5 ga
• soni 45 ta
• boshlang'ich narxi 15,3 mlrd so‘m
• sotilgan narxi 23,3 mlrd so‘m
Jizzax viloyati Sharof Rashidov tumanidan boshlang'ich narxi 2,2 mlrd so‘m bo'lgan avtosalon binosi 8,8 mlrd so‘mga sotildi.

Итоги онлайн торгов, состоявшихся 3 июня
На аукционы и открытые торги было выставлено 632 лота. Также было реализовано 2 842 объекта со стартовой ценой 112,7 млрд сумов за 143,9 млрд сумов.
• стартовая цена млрд сум
• Нежилое помещение, принадлежащее территориальному управлению Джизакской области Агентства по управлению государственными активами, расположенное в Пахтакорском районе Джизакской области, со стартовой ценой 692,9 млн сумов продано за 727,5 млн сумов.
• цена продажи 2,1 млрд сум
• Подвальное помещение, принадлежащее Управлению экономического снабжения Министерства иностранных дел, расположенное в Чиланзарском районе города Ташкента, со стартовой арендной ставкой 127,3 млн сумов сдано в аренду за 573 млн сумов.
• стартовая цена 32,1 млрд сум
• цена продажи 36,7 млрд сум
• площадь земельного участка 10,5 га
• Земельный участок, расположенный в городе Термез Сурхандарьинской области, площадью 20 соток, со стартовой ценой 291,3 млн ​​сумов продан за 1,2 млрд сумов для строительства многоэтажных жилых домов.
• количество 2 586
• стартовая цена 60,1 млрд сум
• цена продажи 77,2 млрд сум
• площадь земельного участка 6 050,5 га
• стартовая цена 15,3 млрд сум
• Здание автосалона, расположенный в районе Шароф Рашидов Джизакской области, со стартовой ценой 2,2 млрд сумов продан за 8,8 млрд сумов.